Saha testi: PV Modülleri

Tekli, Çoklu, PERC ve İkili PV Modüller arasında gerçek verilere dayalı karşılaştırma.

Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
E
Toplam güneş enerjisi verimi: --
W
Romanya
--
--
Kurulum tarihi: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Işınım

* Bu bir saha testidir ve sonuçlar bu konumda bu kuruluma özeldir. Çevresel etkilere göre sonuçlar farklı olabileceği için lütfen kendi durumunuza en uygun çözüm için araştırma yapın.

Sonuçların sıfırlandığı 27/03/2023 itibarıyla toplam güneş enerjisi üretimi:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
PERC: 9471 kWh
PERC-doğu: 1970 kWh
PERC-batı: 1730 kWh

Şebekeden bağımsız: küçük klinik

Power security increased… by the sun!

En uzak bölgelerdeki küçük klinikler, genellikle bir elektrik şebekesi olmadan işlerini yürütmek zorundadır. Bunun yerine genellikle jeneratörlere bağımlıdırlar. Ancak yakıtı bu yerlere sokmak karmaşık ve pahalı bir iştir ve jeneratörleri çalışır durumda tutmak için neredeyse tam zamanlı bir bakım işi gerektirebilir. Neyse ki güneş enerjisi sayesinde yeşil ve daha güvenilir bir hibrit çözüm sunuluyor. Bu, tamamen jeneratör gücüne bağımlı olmayı tarihe karıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda yakıt faturalarını azaltıyor ve güç güvenliğini artırıyor.

Reliable equipment and proper installation are obviously important, but just as important is to minimise the system's maintenance, since it is expensive to fly engineers to the location. With Victron Remote Monitoring end-users and installers always stay in the know, so they can prevent issues or definitive system failure. As some remote areas can get up to 70 lightning strikes/km²/year, sufficient surge protection is key along with the ability to move fast when things go wrong. This is why our large, worldwide repair network covers even the most remote areas with a fast service.

Uzak bir bölgedeki klinik için

güvenilir, kesintisiz güç

Remote clinics come in many sizes, but most of the smaller ones don’t have operation rooms. Their power requirement is relatively low but critically important. In this example, the most critical appliance is the vaccine fridge, which runs 24/7 to provide a stable uniform temperature during storage. Without power, the medicines become useless, with potential for far reaching consequences for the local community. While the clinic is closed, incidental openings for child-birth at night and sterilisation by an autoclave in the early morning need to be powered when the sun isn’t out yet. Let’s go through a few critical considerations to make sure their operations can always continue.

Günlük enerji tüketimi

3kWh

Pik güç gereksinimi

4500W

Bu örnekte

Günlük enerji tüketimi, gündüz enerji tüketen herkes ile gece enerji tüketen herkesin toplamı toplanarak hesaplanır. Gerekli pik gücü hesaplamak için tüketicilerin eş zamanlı kullandığı tüm Watt değerlerini ekleyin. Aşağıdaki diğer önemli unsurlara bakın.

Tartışmasız tercihler

Sistem Tasarımı

Faktörleri

Küçük bir klinik için Off-Grid bir sisteme yönelik bir dizi Tasarım Fikri.

 • 01

  Inverter RS’yi şebekeden bağımsız bu sistem için iyi bir invertör yapan özellikleri nelerdir?

  Yeni Inverter RS modellerimizin tamamı, yalnızca şebekeden bağımsız uygulamalar için geliştirilmiş olup invertör ve Solar MPPT şarj kontrol birimini tek bir muhafazada birleştirir. 450 VDC dâhili gerilimi ve yüksek frekans teknolojisi sayesinde, güneş enerjisi ters çevrilerek yüklere doğrudan %96,5 gibi inanılmaz bir verimlilikle güç sağlamak ve aynı zamanda akü şarj ünitesini şarj etmek üzere kullanılabilir. Pure Sine Wave invertör teknolojisi, bilgisayarlar gibi hassas elektronik aletlere ve her türlü yüke sorunsuz güç sağlar. Standart ekranı akünün, invertörün ve güneş enerjisini kullanan şarj kontrol biriminin parametrelerini okur, akıllı fonksiyonu ise ücretsiz VictronConnect uygulamamızla kurulmasını ve izlenmesini sağlar.
  Victron Energy, şebekeden bağımsız uygulamalar için ayrı veya birleşik seçeneklerle birlikte Inverter RS, EasySolar, MultiPlus veya Quattro modellerimizi de kapsayan birçok ürün yelpazesi sunar. Daha fazla bilgi için bu ürünlerin sayfalarını inceleyin veya herhangi bir Victron Energy satıcısına danışın. Tüm invertörlerimize göz atın Tüm invertörlerimize/şarj cihazlarımıza göz atın Tüm invertör/şarj cihazı/mppt ürünlerimize göz atın

  Profesyonellerin tercihi

  Inverter RS 48/6000 230V Smart Solar: Bu sistem 48 V’luk akü şarj üniteleriyle çalışır. 230 V üzerinde 6000 Va AC invertör çıkış kapasitesine sahip olduğu gibi bu küçük klinik için fazlasıyla yeterli güce sahiptir. Bakım gerektiğinde, ağır işlerde kullanılan aletlere bile güç sağlayabilir ve iklimlendirme gibi ileride oluşacak ihtiyaçlar için yer vardır. Düşük bekleme gücü, şebekeden bağımsız uygulamalar için mükemmeldir ve çok sessiz çalışır. Güneş enerjisini kullanan yüksek gerilimli MPPT şarj kontrol birimi, 80 ile 450 VDC arasında geniş bir gerilim aralığını kabul eder ve 4000 W ile şarj edebilir. Böylece güneş panelini ölçeklendirirken veya yükseltirken tam esneklik sağlar. Bu örnekteki invertörün genişleyeceği bir miktar alan söz konusu ancak güç ihtiyacının artması durumunda, kapasiteyi yükseltmek için başka bir invertör paralel olarak kurulabilir.
  İnvertörlerimizin tamamı, en zorlu koşullarda son derece dayanıklı olmalarıyla ünlüdür. Yüksek sıcaklıklara maruz kalan ortamlara kurulan sistemlerde invertörünüzü ölçeklendirirken lütfen sıcaklık azaltma faktörünü göz önünde bulundurun. Ayrıca sıcak iklimlerde, invertörlerin sürekli olarak tam kapasitede çalışmasını önlemek için biraz fazla ölçeklendirilmesi önerilir. Daha fazla bilgi için veri sayfalarına göz atın
 • 02

  Şebekeden bağımsız bu sistem için lityum veya kurşun-asit akü şarj ünitelerinden hangisi, hangi boyutlarda kullanılmalıdır?

  There are many reasons why to choose for either technology. But let’s have a quick glance at the cost-effectiveness and the practical differences.

  Lityum ve kurşun asit akülerin maliyet etkinliği açısından karşılaştırılması

  Şebekeden bağımsız bir akü şarj ünitesi seçerken önce lityum veya kurşun asit olmak üzere teknoloji seçimi gelir. Şebekeden bağımsız uygulamalarda Lityum, performans nedenlerinin yanı sıra döngü başına sunduğu daha düşük maliyet sebebiyle daha büyük (konut ve ticari) sistemlerde hızla yeni standart hâline gelmiştir. Daha küçük sistemlerde de döngü başına daha düşük maliyet söz konusudur ancak daha yüksek başlangıç yatırımları çoğu insanın Kurşun asit aküleri değerlendirmesine neden olmuştur. Sürekli aşağı yönlü fiyat baskısı nedeniyle, küçük şebekeden bağımsız sistemler için Lityuma doğru devrilme noktası her zamankinden daha olası ve bazı bölgelerde hâlihazırda varlık gösteriyor.

  Lityum ve kurşun asit akülerin pratikteki farkları

  Şebekeden bağımsız sistemlerde Lityum kullanımı
  Şebekeden bağımsız sistemlerde Kurşun asit kullanımı
  Lithium is the new standard in larger off-grid systems, because of its reliability, performance in high temperatures, optimal scalability, fast (dis)charging abilities (ideal for solar powered applications) and from an investment perspective: a long cycle life which translates into a lower cost-per-cycle compared to lead-acid. Also, it is relatively ‘maintenance free’, which is often seen as a favourable factor in designing reliable solutions, especially for remote installations. Practically they are way lighter and more compact, ideal for cases with space- or weight restrictions.
  Şebekeden bağımsız sistemlerde Kurşun asit kullanımı
  Lead-acid battery types also are a viable option; off-grid installations have relied on them for years and many still do. While they offer a lower initial investment, they do require more discipline by it’s end-users, ensuring the system is closely monitored, isn’t discharged too deeply, fully charged regularly, internal battery liquids filled. When this is taken care of, lead-acid based systems do provide a safe and reliable option. Looking at the total life cycle of a system, lead-acid batteries often have a higher cost-per-cycle and these days, in some regions, even a higher upfront investment.

  İş, şebekeden bağımsız istenen akü şarj ünitesini seçmeye gelince Victron Energy tam esneklik sunar. Kendi kaliteli akü grubumuzun yanında seçenekler arasında, GX cihazı kullanılarak kolaylıkla entegrasyon sağlanabilen ve iyi bir şekilde desteklenen bir dizi üçüncü taraf Lityum akü üreticisi yer alıyor. Bu esneklik, müşterilerimizin güç konusunda kendi özel durumlarına göre şebekeden bağımsız ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılamalarını sağlar.

  Check the manufacturer's data sheets for the expected cycle life and see what works in your (business) case. Each manufacturer comes from a different background and each may have it’s pros and cons for your local situation (availability, support, performance in hot/cold climates, installability, pricing, etc). Therefore, feel free to reach out to a nearby Victron Authorised installer and ask for their local know-how.

  Victron Energy, üçüncü taraf Lityum akü üreticilerini desteklemesiyle ünlüdür. Freedom Won, BYD, Pylontech ve MG Energy gibi diğer markalarla kapsamlı ve sorunsuz entegrasyonun Victron GX donanımıyla kesintisiz çalışacak şekilde sağlanması için büyük çabalar gösteriliyor. Desteklenmeyen markalarla çalışırken, şarj durumuyla ilgili doğru ölçüm değerlerinin daha geniş bir sisteme aktarılması için Victron Akü Monitörü önerilir. Yerel yetkili kurulum uzmanınızdan tavsiye isteyin. Desteklenen markaları inceleyin Yerel Victron kurulum uzmanınıza danışın

  Profesyonellerin tavsiyesi

  Freedom Won Lite 10/8 Lithium battery module: This third party Lithium battery bank can provide ±8kWh of usable energy, enough to power the night-time loads and is ready to assist with peak-demands or support the solar array on cloudy days. In this example, it requires 3kWh of energy to power all loads 24/7. To ensure the system never runs out of battery power, it’s now scaled to last ±2,5 days without any solar input, requiring a minimum of 7,5kWh of usable energy. According to spec, this 10kWh battery can provide an average daily discharge up to 80% (8kWh). Due to it’s fast charging capabilities the bank can be fully charged in ±3 sunny hours by the solar array.

 • 03

  Şebekeden bağımsız bu sistem için ne kadar güneş enerjisi, hangi MPPT kontrol birimi ile harcanır?

  Şebekeden bağımsız her sistem farklıdır ve her yer kendisine özgü zorluklar sunar. Gündüz ve gece yükleri, kayıplar, panellerin verimliliği ve güneş ışınımına (belirli bir noktaya düşecek güneş ışığı miktarına) göre coğrafi konumları, güneş panellerinin eğimi ve yönü, güneş panelinin kendisinde kayıplara yol açan gölgelenme ve kir veya kar gibi birçok değişken göz önünde bulundurulmalıdır. Güneş panellerinin, akü şarj ünitelerinin ve güneş paneli temizliğinin yerel maliyetleri gibi diğer faktörler de devreye girecektir. Bu nedenle her sistem farklıdır ve şebekeden bağımsız bir sistem tasarlamak yerel bir uzmanın işidir. Ancak fikir edinmek adına aşağıya göz atın ve temel güneş enerjisi ve şebekeden bağımsız sistem hesaplayıcılarımızı keşfedin.

  Günlük enerji tüketimi bilindiğinde, güneş panelinin hedef boyutu hesaplanabilir. Minimum düzeyde, günlük tüketilen enerji hasat edilebilmeli ve kayıplar telafi edilmelidir. Ayrıca duruma özgü etkilerin belirlediği emniyet payları da önemlidir. Hesaplamak için kullanılacak birçok unsur ve yöntem bulunsa da aşağıdaki bu unsur, size bir fikir vermeye başlamayı amaçlar.

  Güneş enerjisi veriminin hesaplanması
  Şebekeden bağımsız her sistem farklıdır ve her yer farklı zorluklar ve farklı bir güneş enerjisi verimi sunar. Bu yüzden güneş enerjisi hesaplamaları, yerel ve pratikteki deneyime indirgenir. Bu nedenle, Yetkili Kurulum Uzmanlarından oluşan dünya çapındaki ağımız 45 yıllık yöntem bilgisiyle eğitilmiştir ve sahip oldukları (yerel) bilgi birikimi ve hizmet kalitesinden ötürü özenle seçilmiştir. DC hesaplayıcımızı kullanın Şebekeden bağımsız sistem hesaplayıcımızı kullanın Yerel kurulum uzmanınıza danışın
  Coğrafi konuma ve mevsime bağlı olarak güneş ışınımı farklılık gösterir. Yerel güneş radyasyonu faktörünüz hakkında fikir edinmek için güneş enerjisi hesaplayıcımızı kullanın.

  Profesyonellerin tercihi

  4,5 kWp güneş paneli: The Inverter RS high voltage MPPT solar charge controller accepts a wide range of voltages from 80 to 450VDC to a maximum of 4kWp of solar, meaning full flexibility when sizing or upgrading the solar array. In this case, at a minimum the daily energy consumption of 3kWp needs to be compensated. Assuming an insolation factor of an average 4 hours of usable sun per day, this means the daily consumption needs to be produced in 4 hours. However, margins need to be built in to counter inefficiencies of the array in high-temperature environments (often between 25 and 30%) and potential grey moments resulting in a smaller solar yield. Therefore in this case it is better to maximise the array and even slightly oversize the array vs the recommended maximum input of the MPPT controller of the Inverter RS to get maximum system output. A 4,5kWh solar array powers all concurrent loads of the clinic in real time, charges the batteries and offers a fairly large margin to compensate for worst case scenarios as this system doesn’t have a generator. This is possible as this particular location receives a sufficient solar yield all year round.
  4,5kWp
  Güneş paneli kapasitesi
  30%
  Azaltma faktörü
  4x
  Güneş radyasyonu faktörü
  12,6kWh
  Ortalama güneş enerjisi verimi
  3 kWp günlük enerji tüketimine kıyasla 4,5 kWp Güneş paneli kapasitesi X %0,7 (-%30) azaltma faktörü X 4 güneş radyasyonu faktörü = 12,6 kWh ortalama güneş enerjisi verimi.
  Oversizing solar capacity vs. the daily consumption comes with several advantages: it can charge the battery bank very fast (in ±3 sunny hours) and it allows the solar panels to be cleaned less regularly.
  Güneş panelinin boyutunu ve yapılandırmasını hesaplarken, güneş panellerinin Sıcaklık Katsayısını da dikkate aldığınızdan emin olun; (örneğin sabahın erken saatlerinde oluşan) düşük sıcaklıklar, güneş panellerindeki Gerilimin yükselmesine neden olabilir. Ancak MPPT’nin Maksimum PV Açık Devre Gerilimi aşılmamalıdır. Daha fazla bilgi için üretici firmanın veri sayfalarını inceleyin.
 • 04

  Bir jeneratör ve Inverter RS ile nasıl çalışabilirim?

  Hâlihazırda çoğu müşteri, elektrik kesintilerinde artık tamamen güvenebileceği kurulu bir yedek jeneratöre sahiptir. Güneş enerjisini temel alan bir sistem sayesinde, artık bu gürültülü, yakıtı su gibi içen ve ağır bakım gerektiren kirleticilere çok daha az bağımlı hâle gelebilir ve hatta bazı durumlarda bu kirleticileri ortadan kaldırabilirsiniz.

  Profesyonellerin tercihi

  In this case, it was possible to work without a generator by oversizing the solar array and the battery bank (see these topics). In other cases, for instance at locations where the sun isn’t shining all year round, there still might be a need for a generator (new or existing). In that case, a battery charger can be added to the generator, to charge the Lithium battery bank directly. Through the GX device and the BMS of the Lithium battery bank, the generator and charger can be controlled, based on the state of charge and error status. Each off-grid case is different, consult an authorised local Victron Energy installer to create a plan that works for you.
 • 05

  Sistemimi (uzaktan) nasıl kontrol edebilirim, sorunları önleyebilir ve üçüncü taraf akü şarj ünitelerini yönetebilirim?

  GX cihazları, bir sistemin iletişim merkezidir ve nerede olursanız olun tüm sistem bileşenlerini mükemmel bir şekilde kontrol etmenizi ve performanslarını en üst düzeye çıkarmanızı sağlar. Ayrıca üçüncü taraf Lityum akü şarj ünitelerini entegre etmek için büyük öneme sahiptirler.

  Kontrol her zaman tamamen sizdedir

  Ücretsiz VictronConnect uygulamamız ve Victron Energy Uzaktan İzleme portalı veya dizüstü bilgisayar aracılığıyla, sistemi yerel olarak ve uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akünün şarj durumunu, güç tüketimini, PV, jeneratör veya elektrik şebekesinden güç hasadını görüntüleyebilir veya jeneratör depo seviyelerini ve sıcaklık ölçümlerini kontrol edebilirsiniz. Kesin sistem arızalarını önlemek için ikaz ve alarmları programlayarak olası sorunları erken tespit edin.

  Uzaktan bağlantı özelliğini sağlamak için GX cihazı mevcut bir Wi-Fi bağlantısına katılabilir. Aksi durumda GX LTE 4G, sistem için bir mobil internet bağlantısı ve VRM Portalına bağlantı sağlayabilir. 2G, 3G ve 4G şebekelerde çalışır. GX bulunmayan daha küçük sistemler, bunu GlobalLink 520 ile gerçekleştirebilir. 2 VE.Direct etkin cihazları, ilk beş yıl boyunca aylık ücretlendirme ya da abonelik olmaksızın VRM’ye bağlar.

  GX cihazları, Üçüncü taraf Lityum akü şarj ünitelerini yönetir
  Desteklenen bir üçüncü taraf Lityum şarj ünitesi kullanırken, Cerbo GX veya yerleşik GX fonksiyonuna sahip invertör/şarj cihazı modelleri gibi bir GX cihazı şarttır. CAN-bus arayüzü ile entegre edilen GX cihazı, akü şarj ünitesindeki BMS’ye bağlanır ve deşarj sınırları ayarlayıp yönetmek ve hata kodları ile şarj bilgisi durumunu gönderip almak için kullanılır. Akü şarj ünitesinin daha geniş Victron Energy sistemiyle kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak her şey
  Victron Energy, üçüncü taraf Lityum akü üreticilerini desteklemesiyle ünlüdür. MG Energy, Freedom Won, BYD ve Pylontech gibi diğer markalarla kapsamlı ve sorunsuz entegrasyonun Victron Energy GX donanımıyla kesintisiz çalışacak şekilde sağlanması için büyük çabalar gösteriliyor. Yerel yetkili kurulum uzmanınızdan tavsiye isteyin. Desteklenen markaları inceleyin Yerel kurulum uzmanınıza danışın

  Profesyonellerin tercihi

  Cerbo GX, GX Touch ve GX LTE 4G The Cerbo GX maximises the performance of your systems components in real-time and keeps them in perfect tune. Its optional GX Touch screen is perfect for systems built into a neat cabinet or a hard to reach place, showing the system status at a glance. The GX LTE 4G ensures the clinic’s management and their local Victron installer can receive live alerts from VRM and follow up on warnings.

Tarayıcınız son teknolojileri desteklemiyor. Bu bölümü düzgün görüntülemek için modern bir tarayıcı kullanın.

Sistem özellikleri

Lityum akü bazlı bir sisteme yönelik

Sistem tasarımı faktörleri sağlam bir sisteme nasıl dönüştürülür?

Jeneratör ekleyin
Jeneratörlü Sistem
Yükleniyor

AC cihazlar (tek fazlı)

Evde ya da iş yerinde görmeyi umacağınız her “ev” aleti ya da “ağır hizmet aracı” bağımsız enerji sistemlerinde de bulunabilir. Tüm bu cihazların çalışması için Alternatif Akım (230 V ya da 110 V) gerekir.

Bilgisayarlar gibi bazı cihazlar, tersine çevrilmiş gücün kalitesine karşı hassas olabilirler (yetersiz kıyı ya da jeneratör AC giriş gücü bu kaliteyi olumsuz yönde etkileyebilir). Motorla çalışan ya da ısı üreten ekipmanlar yüksek bir çalıştırma akımına ihtiyaç duyabilirler. Tüm invertörlerimiz, AC giriş kalitesi iyi değilken bile tam sinüs dalgası üreterek hassas yüklerin çalıştırılmasını ve en ağır yüklerin ya da temelde her türlü yükün sorunsuz çalıştırılması için genellikle invertörlerin anma kapasitesinin 2 misli büyüklüğünde bir pik güç elde etmesini sağlar.

Özellikle daha büyük tüketicilerde (buzdolapları, invertör klimalar ve LED ışıklar) elektrik enerjisi kullanımını en aza indirmek için A+ enerji sınıfında veya ideal olarak daha yüksek (A+++) enerji sınıfında bulunan eşyaların kullanılması tavsiye edilir.

AC cihaz örnekleri:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of

Cerbo GX ve GX Touch 50

Victron Energy Cerbo GX, sistem kurulumunuzun iletişim merkezi olarak, nerede olursanız olun her zaman kusursuz kontrole sahip olmanızı sağlar ve performansı maksimum seviyeye çıkarır. İsteğe bağlı GX Touch 50, Cerbo GX’in yardımcısıdır. Beş inçlik dokunmatik ekranı, sisteminize ilişkin genel görünüme anında ulaşmanızı ve ayarları göz açıp kapayıncaya kadar yapmanızı sağlar.

Akünün şarj durumunu, güç tüketimini, PV, jeneratör veya elektrik şebekesinden güç alımını anında görüntüleyebilir veya depo seviyelerini ve sıcaklık ölçümlerini kontrol edebilirsiniz. Kıyı gücü girişi akımı limitini kolayca kontrol edebilir, jeneratörleri (otomatik) çalıştırabilir/durdurabilir ve hatta jeneratörün gece yarısı çalışmasını önlemek için sessiz zaman aralıkları ayarlayabilirsiniz. Ücretsiz Victron Remote Management (VRM) portalı ile sistemi optimize etmek için her türlü ayarı değiştirebilir, alarmları takip edebilir, hata kontrolleri gerçekleştirebilir ve sorunları uzaktan çözebilirsiniz.

Cerbo GX, kullanımı kolay bir görsel sistemdir ve her türlü güç sorununu basit bir deneyime dönüştürür. Victron Remote Management (VRM) portalımız üzerinden kolayca bağlanın veya isteğe bağlı GX Touch 50 ekranı, Çok Fonksiyonlu Ekran ya da Bluetooth işlevselliğine sahip VictronConnect uygulamamız ile doğrudan erişim sağlayın.

Üçüncü taraf akü şarj ünitesini başarıyla entegre etmek üzere, şarj ve deşarj sınırlarını yönetmek ve hata kodlarını ve şarj durumu bilgilerini daha geniş Victron sistemine gönderip almak için Cerbo GX gibi bir GX cihazı şarttır.

GX cihazlarımıza göz atın

Şarj cihazları

Battery chargers recharge batteries (DC) when plugged into shore power (AC).
At the same time the Victron Energy battery chargers can also power devices directly.

All Victron Energy battery chargers are developed for professional duty. Our advanced multi step charging algorithms get the best out of your battery, giving the battery the power it needs, maintaining its health, ensuring better performance... and a longer life.

Smart models work with VictronConnect, so you can check the status and configure all settings of your battery charger remotely via Bluetooth. Chargers with different waterproof ratings (IP rating) are also available. Our wide range of models makes it easy to select the right charger, saving you the cost of having to buy a larger one.

Tüm şarj cihazlarımıza göz atın

Jeneratör

Jeneratörler, ihtiyaç olduğunda bağımsız elektrik gücü sağlamak için genellikle AC akım üretir. Şebeke veya kıyı elektriği ile ilgili kısa devre veya arıza durumlarında aküleri şarj etmeye ve (pik) yüklerine güç vermeye yardımcı olurlar.

Her durumda Victron Energy çözümleri, bu gürültülü, yakıt tüketen ve ağır bakım gerektiren jeneratörlere bağımlılığı azaltmanıza yardımcı olurken çevre dostu ve maliyet tasarruflu bir alternatif sunar.

Daha küçük bazı sistemler, artık yalnızca akülerle çalışabilirken diğer sistemler daha küçük jeneratörlerle veya daha kısa jeneratör süreleriyle bunu başarır. Daha büyük sistemlerde ise jeneratörler, yapının kaçırılmayacak bir bileşeni olabilir ancak jeneratörlere olan bağımlılık, örneğin güneş enerjisi veya akü destekli güç eklenerek veya jeneratörleri yalnızca şarj durumu çok düşük olduğunda veya (pik) güç ihtiyacı çok yüksek olduğunda kullanarak azaltılabilir.

Victron Energy sistemleri, pazarda, çeşitli avantajlar sunan hibrit jeneratör konseptlerinde ustalaşma konusundaki büyük kabiliyetiyle tanınır:

 • Longer generator free periods.
 • Reduced rating of the generator.
 • Reduces shore power requirement.
 • Uninterrupted AC power on board.
 • Increase redundancy and therefore safety.
 • Easy programming of (multiple) generator start/stop rules, based on a variety of system parameters.

GX 4G modülleri

GX 4G modülü, Victron Energy sisteminize mobil internet bağlantısı kazandırır. Sisteminiz bir 4G ağının kapsama alanında olduğunda, VRM web sitesine veri gönderir ve sistemi akıllı telefonunuzdan izleyebilmenizi sağlar. Modül, yaptığınız gezileri kaydederek ve sistemin etrafına bir coğrafi çerçeve çizerek GPS takip özelliği ekler. Sistem, coğrafi çerçeve alanının dışına çıktığında e-posta aracılığıyla bir ikaz alırsınız.

Victron Energy, çok sayıda 4G modülünün yanı sıra ilk beş yıl için herhangi bir aylık ücret veya abonelik olmaksızın çalışan GlobalLink 520 modemi ve farklı 4G modüllerini kullanıma sunar. 4G Modemlerimize göz atın GlobalLink 520 ürünümüze göz atın

İnvertörler/Şarj Cihazları/MPPT’ler

İnvertörler/şarj cihazları/MPPT’ler, akülerden gelen DC gücünü AC gücüne dönüştürür, cihazlara veya ağır işlerde kullanılan aletlere 230 V (veya diğer pazarlarda 110 V) ile güvenli bir şekilde güç sağlar ve aküyü ve/veya güç yüklerini doğrudan şarj etmek için güneş panelinden güç alır. Entegre şarj cihazları, her türden akünüz için en iyi adaptif şarj algoritmaları aracılığıyla şebeke, kıyı ya da jeneratör gücünü kullanır.

Tüm Victron Energy invertörleri/şarj cihazları/MPTT’leri profesyonel işler için geliştirilmiştir, aşırı dirençli olmalarıyla bilinirler ve en zorlu koşullara yönelik onlarca yıllık saha tecrübesinden beslenirler. Son derece dayanıklı invertör/şarj cihazı/MPPT ürünlerimiz, (kıyı veya şebeke gücü, jeneratörler veya AC-PV invertörleri gibi) AC girişleri üzerinden hem tersine çevirme hem de şarj etme gerektiğinde kullanılacak en iyi seçenektir ve güneş enerjisi eklenerek şebeke kullanımı en aza indirilir.

İnvertör/Şarj cihazı/MPPT ürünlerimize göz atın

Servis Aküleri

The service battery, also called a house battery or battery bank, stores power for the system's consumers, providing autonomous power especially for moments when input power sources aren’t (fully) available.

Victron Energy, çeşitli akü teknolojileri sunar. Bunların tamamı, en zorlu koşullarda profesyonel performans, güvenilirlik ve uzun servis ömrü sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünler dünya genelinde geçerli 2 yıllık garantiyle sunulur ve veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız.

İş, şebekeden bağımsız istenen akü şarj ünitesini seçmeye gelince Victron Energy aynı zamanda tam esneklik sunar. İyi bir şekilde desteklenen çok sayıda üçüncü taraf Lityum akü üreticisi, zorunlu bir GX cihazı kullanılarak kolayca entegre edilebilir. Bu esneklik, müşterilerimizin güç konusunda kendi özel durumlarına göre şebekeden bağımsız ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılamalarını sağlar. Desteklenmeyen markalarla çalışırken, şarj durumuyla ilgili doğru ölçüm değerlerinin daha geniş bir sisteme aktarılması için Victron Energy Akü Monitörü gereklidir.

Tercih edilebilecek birden fazla teknoloji olsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir.

 • Şu durumlarda Kurşun-Asit aküleri tercih edin:
 • Ara sıra kullanım
 • Düşük satın alma maliyeti
 • Ağırlık ve alan, sorun olmadığında
 • Normal şarj
 • Şu durumlarda Lityum aküleri tercih edin:
 • Yoğun günlük ihtiyaç
 • Düşük döngü başına maliyet
 • Ağırlık ve alan, sorun olduğunda
 • Süper hızlı şarj

Yukarıdaki bilgiler, akü geliştirme konusundaki 45 yıllık uzmanlığımızın çok kısa bir özetidir. Daha fazla bilgi için ayrıntılı incelemelerimize başvurun.

Ayrıntılı inceleme: Lityum mu kurşun asit mi? Hangi üçüncü taraf akü şarj ünitelerinin desteklendiğini kontrol edin Kapsamlı akü ürün yelpazemize göz atın

Güneş Enerjisi Kullanan Şarj Cihazları

Güneş enerjisi kullanan şarj cihazları güneş panellerinden topladıkları gücü akülerinizde depolar. En son ve en hızlı teknolojiyi kullanan güneş enerjili şarj cihazlarımız, bu enerji hasadını en üst seviyeye çıkararak olası en kısa süre içinde akıllı bir şekilde akülerin tam şarja ulaşmasını sağlar ve aynı anda akülerin sağlığını korur, daha iyi performans ve daha uzun ömür elde eder.

Çoğu durumda, güneş panellerindeki ışın yoğunluğu sürekli değişerek panellerin performansını etkiler. Victron Energy güneş enerjisi kontrol birimleri, panellerinize yansıyan enerjiden %30’a kadar daha fazla faydalanmak için ultra hızlı maksimum güç noktası izleme özelliğini kullanır.

Daha küçük modellerde bulunan akıllı yük çıkışı, akülerin “deşarj olmasından” kaynaklanan hasarı önler. Akıllı modeller, ücretsiz VictronConnect uygulaması üzerinden güneş enerjisi hasadının izlenmesini ve analiz edilmesini sağlar. Diğer bağlantı seçenekleri, VRM portalımız üzerinden uzaktan bağlantı olanağı tanır. Daha büyük sistemler için güneş enerjisi kullanan şarj cihazları senkronize edilerek tek bir büyük ve çok etkili şarj cihazı işlevi görebilirler. 48 V DC akü şarj ünitelerini şarj eden seri bağlı büyük PV panellerinin bulunduğu sistemler için yüksek gerilimli modeller mevcuttur.

Güneş panellerini ölçeklendirmek ve bir MPPT şarj cihazı seçmek için Güneş Enerjisi Hesaplayıcımıza göz atın

Güneş panelleri

Güneş panelleri, güneş ışığından enerji alır ve bu enerjiyi sistemin akü grubunda depolayan bir solar şarj kontrol birimine iletir. Sisteminize güneş panelleri ekleyerek, şebekeden bağımsız bedava enerji elde edebilir ve gürültülü, yakıt tüketen ve bakım gerektiren ağır jeneratörlerin kullanımını azaltma ya da tamamen ortadan kaldırma şansı elde edebilirsiniz.

Victron Energy, solar spektrum genelinde istisnai oranda düşük ışık performansı ve yüksek ışık hassasiyetine sahip oldukları için her türlü sisteme yönelik kusursuz seçenekler olan verimli güneş panellerinden oluşan bir ürün yelpazesi sunar. Victron Energy güneş panelleri, en katı güvenlik gerekliliklerini karşılar ve sunulan sınırlı garanti sayesinde bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Tüm güneş panellerimize göz atın

VictronConnect

Tüm Victron Energy akıllı ürünlerini dilediğiniz gibi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bluetooth üzerinden VictronConnect uygulamasına bağlanarak sisteminizin performans verilerine doğrudan erişebilirsiniz. Ayrıca, ayarları kolayca değiştirebilir, cihazları açıp kapatabilir ve çok daha fazla işleve sahip olabilirsiniz.

VE.Direct portu bulunan akıllı olmayan cihazlar da Victron Connect ile akıllı hale getirilebilir. VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Sisteminizi uzaktan izleyip kontrol etmek de mümkündür. VictronConnect-Remote işlevselliği, VE.Direct arayüzüne sahip Victron ürünlerine VRM online portalı üzerinden bir GX ürünüyle uzaktan erişilebilmesini sağlar. Bu güçlü özellik, VictronConnect uygulaması üzerinden ürün yapılandırma ve izleme süreçlerinin neredeyse dünyanın her yerinden eksiksiz olarak gerçekleştirilmesine olanak tanır. Kullanıcı arayüzü, ürünlere yerel olarak Bluetooth ya da kablolu bir VE.Direct-USB arayüzü kullanarak bağlandığınızda karşılaştığınız arayüzle benzerdir.

VictronConnect uygulamasının neler yapabildiğini inceleyin GX cihazlarımıza göz atın

VRM - Victron Uzaktan Bağlantı Yönetimi

İzleme ve yönetme

Victron Energy sistemlerinizi istediğiniz yerden izleyin ve yönetin ve ikaz ve alarmları kurarak olası sorunları erken tespit edin. VRM sayesinde, nerede olursanız olun kontrol her zaman tamamen sizdedir.

VRM, internet bağlantılı Cerbo GX ve daha küçük sistemler için GlobalLink 520 veya GSM LTE 4-g gibi bir GX cihazıyla çalışır.

İzleme

Akü şarj durumunu, güç tüketimini ve güneş panellerinden, jeneratörlerden ve şebekeden alınan gücü gerçek zamanlı izleyin. Geçmiş grafikleri ve ayrıntılı analitik raporlar ile elde edilen enerjiyi ve enerji kullanımını optimize edin. Kesin sistem arızalarını önlemek için ikazlar ayarlayarak ve alarmları takip ederek olası sorunları erken tespit edin.

Yönetim

Kıyı gücü girişi akımı limitini kolayca kontrol edebilir, invertörü açabilir, jeneratörleri (otomatik) çalıştırabilir/durdurabilir ve hatta jeneratörün gece yarısı çalışmasını önlemek için sessiz zaman aralıkları ayarlayabilirsiniz. VRM ile nerede olursanız olun her ayarı değiştirebilir, alarmları takip edebilir, tanılama kontrolleri yapabilir ve sorunları çözebilirsiniz.

Tüm GX cihazlarımıza göz atın

Inverter RS Smart Solar

The Inverter RS Smart Solar’s are designed for pure solar off-grid applications, combining an inverter and Solar MPPT charge controller in one enclosure. Thanks to its 450VDC internal voltage and high frequency technology, solar power can be inverted to directly power the loads with an incredible efficiency and charge the battery bank at the same time. The Pure Sine Wave inverter technology safely powers sensitive electronics such as computers and any load problem free. Its standard display reads battery, inverter and solar charge controller parameters, its smart function allows it to be set up and monitored with our free VictronConnect app.

All Victron Energy Inverter RS Smart Solars developed for professional duty, enjoy a reputation of extreme resilience and are built on decades of field experience in the most demanding conditions. Our extremely resilient Inverter/MPPT’s are the best choice when 48V battery banks need to be charged from a large solar array.

Inverter RS Smart Solar ürünlerimize göz atın

Yerel Victron Energy Profesyonelinize danışın.

Şebekeden bağımsız her sistem farklıdır ve farklı yerler kendilerine özgü zorluklar sunar. Bu yüzden Yetkili Victron Energy Uzmanları, en yüksek düzeyde teknik bilgi birikimiyle eğitilir. Yerel ölçekte edindikleri uzmanlık, hayati öneme sahiptir. Yerel iklim ve güneş panelleri ile akü şarj ünitelerinin maliyetleri gibi ilgili tüm değişkenlerin dikkate alınması gerekir. Uzmanlarımız, her zaman doğru çözümü önermek ve gelecek yıllarda müşterilerimizin huzurlu hissetmesini sağlamak için ellerinden geleni yapmak konusunda büyük bir sorumluluk duyar.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Victron Profesyoneli, Victron ekipmanıyla bir arabanın yanında duruyor

Neden Victron Energy?

It’s not one thing that makes it all work.

Our modular, robust and connected off-grid systems have been proven to deliver unequalled reliability time and time again, even in the harshest of climates. But it’s our unique combination of up-to-date hard- and software, intelligent monitoring Apps, the network of highly trained Authorised professionals and widespread repair centres that turns a Victron Energy system into an unbeatable system, that is Powered by know-how.

45 yıllık Victron Energy simgesi
Lityum akü

Neden Victron Energy?

Güvenilirlik, uzun servis ömrü döngülerini destekler.

When making power supply investment decisions, calculations purely based on price can be deceptive. Their true performance and expected service life cycle are equally important. Good thing Victron Energy equipment lives up to their specifications, both in terms of performance and expected life cycle (when used as designed). Our 5 or 10 year warranty and fair and fast repair policies mean your investments are protected and under most circumstances, won’t let you down.

Ambulans

Neden Victron Energy?

Verimlilik büyük bir maliyet etkinliğine nasıl dönüşüyor?

With battery based power systems, efficiency is always key to providing great levels of cost-effectiveness. From our incredibly efficient SmartSolar Charge Controllers to the way our inverter/chargers can provide a super efficient Energy Storage or off-grid system, or how complete systems are optimised by our GX devices: with a Blue Power system you can be sure that all the details are thought through and that our products live up to their (efficient) specifications. This, combined with our reputation for extreme resilience and expected life cycles, translates into cost-effective solutions, especially when compared to ‘cheaper’ options.

yıl garanti
Müşteriye VictronConnect uygulamasını gösteren Victron profesyoneli

Neden Victron Energy?

Temiz güç. Yeni işletmeler.

Ana güç kaynağı olarak jeneratörlerin yerini güneş enerjisi aldığında güç güvenliği artırılır, bakım azaltılır ve toplam enerji maliyetleri, bağımsız enerji sistemlerinin yepyeni bir iş modeli nesline olanak tanıdığı bir devrilme noktasına kadar düşer. Belirli bir ölçekte sürdürülebilir güç sağlayarak, şebekenin hiç olmadığı uzak yerlerde bile yeni iş fırsatları kolayca ulaşabilir hâle gelir. Balık çiftlikleri veya fabrikalar ve tatil tesislerinin tamamı, ihtiyaç duyulan her yerde faaliyete geçirilebilir veya dönüştürülebilir. Olumlu sosyal ve ekonomik avantajlar, önemli ve geniş kapsamlı olup Victron Energy ile her şeye güç verebilirsiniz.

Victron profesyoneli, bir arabanın arkasında Victron ekipmanlarının yanında duruyor

Neden Victron Energy?

Teknik bilgi birikiminden güç alan yedek ve şebekeden bağımsız sistemler.

Our global network of ±1000 highly trained distributors, installers and service partners are always on hand to help. From stock advice, installation recommendations, after-care and technical support. With the Victron Energy team, their partners and lively community you can always be sure the power of know-how is by your side.

Müşteri geri bildirim döngüsü, veri ve bilgi paylaşımı sayesinde 7/24 yenilik peşinde koşarız. Gücümüzü teknik bilgi birikiminden alıyoruz ve böylece şebekeden bağımsız sistemlerde yıllarca sürecek huzuru sağlayarak hem kendimizi hem de kullanıcılarımızı ileri taşıyoruz.

Topluluğumuzu inceleyin Şebekeden bağımsız sistemlerde huzuru nasıl sağladığımıza göz atın
Motorlu
Ok simgesi
Şebekeden bağımsız sistemlerdeki
bilgi birikimimize bağlanın Blogumuzu ziyaret edin

Tarayıcınız bu bölümü düzgün şekilde görüntülemek için gereken son teknolojileri desteklemiyor. Modern bir tarayıcı kullanın.

Akü uyumluluğu

Hangi yönetilen akülerin sorunsuz bir şekilde entegre edilebileceğini öğrenin

Şebekeden bağımsız sistemler ile Yedekleme ve Ada sistemleri broşürümüzü indirin
İndirme simgesi
Enerji Depolama sistemleri

ESS tasarım ve kurulum kılavuzumuza bakın.

Daha fazlasını göster Carret icon
Sağlam invertör/şarj cihazı

Yerleşik bağlantıya sahip MultiPlus-II GX invertor/şarj cihazı

Teknik bilgiler

Wiring Unlimited ile kablolarınızı doğru döşeyin

Sistem planlayıcısı aracı

Günel panellerini, akü boyutlarını ve invertör boyutlarını kabaca hesaplayın.

SmartSolar MPPT RS 48V

Büyük güneş panellerine yönelik en son yüksek gerilimli MPPT, MPPT solar şarj cihazlarını yeniden tanımlıyor.

İş ortaklarımızdan çözüm örnekleri

Blogumuzu ziyaret edin

Yerel Victron Energy satıcınıza danışın

Bir ürün hakkında sorunuz mu var veya bir sistemin yerinde kurulmasını mı istiyorsunuz? Yerel Victron satıcınız, gerçek ihtiyaçlarınıza somut çözümler bulmak üzere eğitilmiştir.

Dünya çapında yaygın servis ağımıza güvenin

Özenle seçilmiş ve iyi eğitimli yetkili satıcılardan oluşan dünya çapındaki ağ sayesinde müşterilerimiz, verdiğimiz hızlı hizmete ve hızlıca hizmet götürdüğümüz en uzak bölgeleri bile kapsayan dünya çapındaki geniş onarım ağımıza güvenebilir.