Saha testi

PV Modülleri

Tekli, Çoklu, PERC ve İkili PV Modüller arasında gerçek dünya karşılaştırması.

Gerçek zamanlı veriler
-- -- Yerel saat
Kurulum tarihi: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Işınım
Romanya
44°17'59.9"N
26°11'29.7"E

Mono

2500Wp --
Toplam güneş enerjisi verimi: --

Split-cell

2500Wp --
Toplam güneş enerjisi verimi: --

Poly

2500Wp --
Toplam güneş enerjisi verimi: --

PERC

2500Wp --
Toplam güneş enerjisi verimi: --

* Bu birsaha testidir ve sonuçlar bu konudaki kuruluma özeldir,Sonuçlar çevresel etkilere dayalı olarak farklı olabileceği için kendi durumunuz açısından en iyi çözümün ne olduğunu lütfen araştırın.

SmartSolar MPPT RS güneş enerjili şarj kontrol cihazları, 48 V DC akü şarj ünitelerini şarj eden bağlantılı geniş PV paneli serisi bulunan sistemler için Victron'un çözümüdür. Bu ürün şebekeden bağımsız ve şebeke bağlantılı geniş akü sistemleri için mükemmeldir.

5,76 kW ve 11,52 kW modelleri bulunan ürünün özellikleri arasında 80-450 VDC geniş aralığında çalışan güneş enerjisi voltaj girişi, bağımsız izleme girişleri, tam bağlantı, izole PV bağlantıları, ekran, tam programlanabilir akü şarj parametreleri ve aktif soğutma bulunmaktadır. Yeni metal kasa tasarımı ve tam kaplanmış elektrik bağlantıları, en son Victron ürünleri grubuyla uyumlu olarak güvenliği geliştiriyor ve sunumu modernleştiriyor.

Modeller: 48 Volt

MPPT: Ultra Hızlı Maksimum Güç Noktası İzleme

SmartSolar RS güneş enerjili şarj kontrol cihazı, 80 ile 450 Volt Voc aralığındaki bir PV paneline bağlanıyor ve 48 V akü şarj ünitenizi 100 A veya 200 A ile etkin şekilde şarj ediyor. Şarj ayarları tam programlanabiliyor ve kurşun asit, lityum gibi farklı akü kimyaları için ayarlanabiliyor.

VictronConnect ile ayar ve izleme

SmartSolar RS şarj kontrol cihazı uzaktan kontrol edilebilir ve VictronConnect uygulaması üzerinden Bluetooth kullanılarak yapılandırılabilir. Böylece cihaz kurulumu ve yönetimi sağlanırken aynı zamanda bir bakışta akü voltajı ve akımı, PV voltajı ve akımı, geçmiş veriler ve trendleri gösteren bir bilgilendirme sunulur.

Papatya Zinciri Ek Birimleri

SmartSolar RS şarj kontrol cihazı VE.Can bus portlarıyla donatılmıştır. Bu özelliği sayesinde başka SmartSolar RS ve VE.Can MPPT üniteleri ile iletişim kurulabilir. Ek birimler birbirlerine bir RJ45 kablosu üzerinden “papatya zinciri” ile bağlanırlar.
Birbirlerine bağlandıkları zaman her bir şarj kontrol cihazı kendi şarj aşamasını senkronize eder. Ayrıca bir GX cihazını (Cerbo GX gibi) izlemek için aynı kablo üzerinden verilerini de gönderebilirler.

Uzaktan İzleme ve Kontrol

GX cihazı internete bağlıysa Victron Uzaktan Yönetim Portalı (VRM) SmartSolar RS şarj kontrol cihazlarınızın tam gücüne erişim sağlar.
Kurulumunuz bir GX cihazına ve internete bağlıysa Victron Uzaktan Yönetim Portalı (VRM) istediğiniz zaman, istediğiniz yerden ücretsiz şekilde MPPT'nizin tam gücüne erişim sağlar. 
Yakınlarda internet bağlantısı bile olmayan uzak kurulumlar için  GlobalLink 520 bağlantısını yaparak MPPT'nizi izleyebilirsiniz.

SmartSolar Ekranı

SmartSolar RS şarj kontrol cihazının ön panelinde bir ekran bulunur. Ekranda akü voltları, her iki panelden gelen şarj akımı ve voltajları, anlık ve toplam rakamlar dahil olmak üzere, ünite durumu ve her türlü olası hata kodu gösterilir.

I/O Bağlantıları

SmartSolar RS şarj kontrol cihazı uzaktan sıcaklık ve voltaj algılaması için programlanabilir bir röle ve seçeneklerle donatılmıştır. Uzaktan giriş Victron smallBMS ve şarja izin verme sinyalleri bulunan diğer BMS türlerini kabul edebilir.  

VictronConnect

VictronConnect, yerleşik Bluetooth’u bulunan veya bir VE.Direct Bluetooth Smart Dongle’a bağlanan Victron ürünlerine ilişkin canlı durum bilgileri almanızı ve bu ürünleri yapılandırmanızı sağlar.

İndirmeler

Victron online training

If you would like to know more about this product, we have an Online Training course available. Training includes a video, links to important reference resources, and an exam to test your knowledge. Successful completion is rewarded with a certificate. Online Training requires a free Victron Professional account.

Yakınınızdaki bir Victron Energy satıcısını bulun.

Satıcı bul