Saha testi: PV Modülleri

Tekli, Çoklu, PERC ve İkili PV Modüller arasında gerçek verilere dayalı karşılaştırma.

Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
E
Toplam güneş enerjisi verimi: --
W
Romanya
--
--
Kurulum tarihi: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Işınım

* Bu bir saha testidir ve sonuçlar bu konumda bu kuruluma özeldir. Çevresel etkilere göre sonuçlar farklı olabileceği için lütfen kendi durumunuza en uygun çözüm için araştırma yapın.

Sonuçların sıfırlandığı 27/03/2023 itibarıyla toplam güneş enerjisi üretimi:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
PERC: 9471 kWh
PERC-doğu: 1970 kWh
PERC-batı: 1730 kWh

Enerji depolama: aile konutu

Kesintisiz, temiz güç her zaman huzur demektir.

Enerji Depolama Sistemi, güneş parlaklığını yitirdiğinde veya şebeke arızalandığında daha sonra kullanmak üzere güneş enerjisini gün boyunca akünüze depolar. Akü dolduğunda fazla güneş enerjisi, yüklere güç vermek kullanılır ve bazı bölgelerde şebekeye otomatik olarak geri döndürülerek satılabilir. Enerjisi veya gücü yetersiz geldiğinde otomatik olarak şebekeden satın alır. Güneş enerjisi verimi karşısında sergilenen her kullanım davranışı hakkındaki faydalı bilgiler, daha da verimli hâle gelmenize ve şebekeden daha da uzaklaşmanıza yardımcı olur.

Yedekleme sistemine kıyasla Enerji Depolama Sistemi, çalışma sürenizi uzatmakla kalmaz, aynı zamanda elektrik faturalarınızı düşürür ve güç güvenliğini ve maliyet etkinliğini artırır. Şebekeden ne kadar uzaklaşmak istediğiniz size kalmış. Sunduğumuz modüler yapı, küçük ölçekte başlayıp daha sonra bu ölçeği büyütebileceğiniz anlamına gelir. Yetkili kurulum uzmanlarımız, güç konusunda eşsiz yol haritanızı oluşturmanıza memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Enerji Depolama Sistemi

Aile konutuna yönelik

This example is aimed at customers who wish to maintain quality of life at home at all times and wish to lower their utility bills at the same time. Their base loads are powered by the sun with the grid assisting with peaks in demand, or in case of a grid failure, by the battery. Let’s see how it all comes together.

Küçük bir ev Yedek Sistemi için

20kWh

Pik güç gereksinimi

8kW

Bu örnekte

Enerji tüketimi, temel tüketicilerin toplamının beklenen elektrik kesintisi süresiyle çarpılmış hâlinin toplanmasıyla hesaplanır. Gerekli pik gücü hesaplamak için tüketicilerin eş zamanlı kullandığı tüm Watt değerlerini ekleyin.

Şebekeden bağımsız ölçeklendirme için ipuçları:

Mevcut kurulu sistemlerde, ne için planlama yapılacağını tam olarak bilmek amacıyla kurulum uzmanınızdan gerçek hayattaki enerji davranışınızın bir planını çıkarması için bir enerji kaydedici kurmasını isteyin.

Tartışmasız tercihler

Sistem Tasarımı

Faktörleri

Bir aile konutundaki Enerji Depolama Sistemine yönelik bir dizi Tasarım Fikri.

 • 01

  Quattro’yu bu Enerji Depolama Sistemi için iyi bir invertör yapan özellikleri nelerdir?

  Our best-in-class inverter/chargers have powered the most demanding off-grid challenges for many years. The Quattro range is the best choice when 2 AC inputs, such as the grid and a generator. The Pure Sine Wave inverter technology safely powers sensitive electronics such as computers and any load problem free. Charging of the battery bank is done by the built-in charger. A seamless switching UPS function makes sure the Quattro takes over when the grid or generator fails. When the batteries reach critical levels, the Quattro can auto start the generator to power the (peak)loads and charge the batteries, and can be stopped when they reach a certain level, or when the grid comes back on-line. It also turns ‘bad generator power’ into perfect power, ironing out potential hiccups in the sine wave.
  Quattro invertör/şarj cihazı, şebekeden bağımsız zorluklara göğüs geren birçok Victron Energy inovasyonuna ev sahipliği yapar. PowerAssist, ani elektrik kesintilerinde akülerden aldığı güçle jeneratör gücünü artırır ve böylece jeneratörlerin boyutunu küçültmenizi sağlar. PowerControl, jeneratörde veya şebekede aşırı yüklenmeleri önlemek için şarj akımını dinamik olarak ayarlar ve şarj ünitesini şarj etmektense yüklere öncelik verir. Quatrro, aküleri ve yükleri (Quattro aracılığıyla) doğrudan şarj edebilen bir güneş paneli gibi sistemdeki tüm bileşenlerle sorunsuz bir şekilde bir arada çalışır. Quattro serisi hakkında daha fazla bilgi edinin

  Profesyonellerin tercihi

  Quattro 48/8000/110-100/100. This system works with 48V battery banks, it’s 8000Va AC inverter output capacity is perfectly sized for this luxury home. It can charge with 110 Amps, and has 2x 100 Amp maximum AC current inputs, all settings are programmable. The Quattro also has 2 AC outputs. The second output is live only when AC is available on one of the inputs of the Quattro. Loads that should not discharge the battery, such as swimming pool pumps can be connected to this output, offering full flexibility for appliances that need to remain powered up in case of a grid failure.
  İnvertörlerimizin tamamı, en zorlu koşullarda son derece dayanıklı olmalarıyla ünlüdür. Yüksek sıcaklıklara maruz kalan ortamlara kurulan sistemlerde invertörünüzü ölçeklendirirken lütfen sıcaklık azaltma faktörünü göz önünde bulundurun. Daha fazla bilgi için veri sayfalarına göz atın.
 • 02

  Bu Enerji Depolama Sistemi için lityum veya kurşun-asit akü şarj ünitelerinden hangisi, hangi boyutlarda kullanılmalıdır?

  There are many reasons why to choose for either technology. But let’s have a quick glance at the cost-effectiveness and the practical differences.

  Lityum ve kurşun asit akülerin maliyet etkinliği açısından karşılaştırılması

  Şebekeden bağımsız bir akü şarj ünitesi seçerken önce lityum veya kurşun asit olmak üzere teknoloji seçimi gelir. Şebekeden bağımsız uygulamalarda Lityum, performans nedenlerinin yanı sıra döngü başına sunduğu daha düşük maliyet sebebiyle daha büyük (konut ve ticari) sistemlerde hızla yeni standart hâline gelmiştir. Daha küçük sistemlerde de döngü başına daha düşük maliyet söz konusudur ancak daha yüksek başlangıç yatırımları çoğu insanın Kurşun asit aküleri değerlendirmesine neden olmuştur. Sürekli aşağı yönlü fiyat baskısı nedeniyle, küçük şebekeden bağımsız sistemler için Lityuma doğru devrilme noktası her zamankinden daha olası ve bazı bölgelerde hâlihazırda varlık gösteriyor.

  Lityum ve kurşun asit akülerin pratikteki farkları

  Şebekeden bağımsız sistemlerde Lityum kullanımı
  Şebekeden bağımsız sistemlerde Kurşun asit kullanımı
  Lithium is the new standard in larger off-grid systems, because of its reliability, performance in high temperatures, optimal scalability, fast (dis)charging abilities (ideal for solar powered applications) and from an investment perspective: a long cycle life which translates into a lower cost-per-cycle compared to lead-acid. Also, it is relatively ‘maintenance free’, which is often seen as a favourable factor in designing reliable solutions, especially for remote installations. Practically they are way lighter and more compact, ideal for cases with space- or weight restrictions.
  Şebekeden bağımsız sistemlerde Kurşun asit kullanımı
  Lead-acid battery types also are a viable option; off-grid installations have relied on them for years and many still do. While they offer a lower initial investment, they do require more discipline by it’s end-users, ensuring the system is closely monitored, isn’t discharged too deeply, fully charged regularly, internal battery liquids filled. When this is taken care of, lead-acid based systems do provide a safe and reliable option. Looking at the total life cycle of a system, lead-acid batteries often have a higher cost-per-cycle and these days, in some regions, even a higher upfront investment.

  İş, şebekeden bağımsız istenen akü şarj ünitesini seçmeye gelince Victron Energy tam esneklik sunar. Kendi kaliteli akü grubumuzun yanında seçenekler arasında, GX cihazı kullanılarak kolaylıkla entegrasyon sağlanabilen ve iyi bir şekilde desteklenen bir dizi üçüncü taraf Lityum akü üreticisi yer alıyor. Bu esneklik, müşterilerimizin güç konusunda kendi özel durumlarına göre şebekeden bağımsız ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılamalarını sağlar.

  Check the manufacturer's data sheets for the expected cycle life and see what works in your (business) case. Each manufacturer comes from a different background and each may have it’s pros and cons for your local situation (availability, support, performance in hot/cold climates, installability, pricing, etc). Therefore, feel free to reach out to a nearby Victron Authorised installer and ask for their local know-how.

  Victron Energy, üçüncü taraf Lityum akü üreticilerini desteklemesiyle ünlüdür. Freedom Won, BYD, Pylontech ve MG Energy gibi diğer markalarla kapsamlı ve sorunsuz entegrasyonun Victron GX donanımıyla kesintisiz çalışacak şekilde sağlanması için büyük çabalar gösteriliyor. Yerel yetkili kurulum uzmanınızdan tavsiye isteyin. Desteklenen markaları inceleyin Yerel Victron kurulum uzmanınıza danışın

  Profesyonellerin tercihi

  Lityum: 30 kWh - Üçüncü taraf Lityum akü modülü + Cerbo GX: Bu örnekte 20 kWh, günlük enerji tüketimi için güç sağlamaya yeter. Yaklaşık %15 tipik sistem kayıpları ve maksimum %80 Deşarj Derinliği (DOD) dikkate alındığında, toplam 30 kWh’lik akü modülü gereklidir.

  Öz tüketimde kullanılan akü kapasitesinin yüzdesi yapılandırabilir. Elektrik şebekesi arızası çok nadir olduğunda %100’e ayarlanabilir. Şebeke arızasının yaygın olduğu ve hatta her gün meydana geldiği yerlerde, akü kapasitesinin sadece %40’ını kullanmayı ve bir sonraki şebeke arızasında %60 tasarruf etmeyi tercih edebilirsiniz. Afrika ülkeleri buna örnek verilebilir. VRM’den elde edilen faydalı bilgilerle maksimum verim sağlamak üzere bu ayarı optimize edebilirsiniz.

  Üçüncü taraf bir Lityum şarj ünitesi kullanılırken Cerbo GX gibi bir GX cihazı şarttır. CAN-bus arayüzü ile entegre edilen GX cihazı, şarj ve deşarj sınırları ayarlayıp yönetmek ve hata kodları ile şarj bilgisi durumunu gönderip almak için kullanılır.

 • 03

  Bu ESS için ne kadar güneş enerjisi, hangi MPPT kontrol birimi ile harcanır?

  Her sistem farklıdır ve her yer kendisine özgü zorluklar sunar. ESS sistemlerini uygularken birçok değişkenin dikkate alınması gerekir ve birden çok yapılandırma söz konusudur. Daha fazla bilgi için sağ taraftaki bağlantıları inceleyin veya bulunduğunuz bölge için en iyi çözümün ne olduğunu kurulum uzmanınıza sorun.

  Genellikle güneş panelinin büyüklüğünü, temel yükünüzün +%20’sine göre veya güneşe şebekeden daha fazla bağımlı olmak için MPPT’nizin maksimum giriş gücünün +%20’sine göre belirleyin.
  Coğrafi konum verileri ve panel yönü dikkate alınmalıdır.

  Bu örnekte, oldukça büyük bir güneş paneli aküyü 3-4 saatte şarj edebilir ve günün geri kalanında yüklere güç sağlayabilir. VRM’den elde edilen faydalı bilgileri kullanarak, şebekeden bağımsız hâle gelmek üzere daha enerji verimli davranışa göre nasıl ayar yapılacağını veya daha fazla güneş enerjisi ve akü kapasitesi ile genişlemeyi öğrenmek için enerji tüketimini ve güneş enerjisi verimini analiz edebilirsiniz.

  ESS yapılandırmaları
  Hesaplayıcımızı kullanarak güneş enerjisi ihtiyaçlarınız hakkında kabaca bir fikir edinin. ESS tasarım ve kurulum kılavuzumuzda yer alan farklı yapılandırma seçeneklerini keşfedin veya ESS broşürümüzden ilham alın. Güneş enerjisi hesaplayıcımızı kullanın ESS Broşürü ESS Kılavuzu Kurulum uzmanına danışın

  Profesyonellerin tercihi

  Smart Solar MPPT RS 450/100 Our new RS MPPT Solar charge controller accepts a PV voltage between 80V to 450V which offers full flexibility in the solar array setup and can charge the battery bank with 100A. This translates into a max charge output of ±5,8kWh with an incredible 96% efficiency. The solar charger also accepts a significantly oversized solar array (7,2kWp) thanks to its current limiter and has 2 independent solar tracking inputs. This combination means an impressive output, harvesting most of the solar yield, even early in the morning and very late into the afternoon; loads can be directly powered by the solar array (through the Quattro) and the battery bank can be charged earlier in the day. For maximum sizing of the solar array itself it is recommended to work with +20% compared to the MPPT controller max input, to deal with inefficiencies caused by long cable runs, high temperatures, etc.
  Güneş panelinin boyutunu ve yapılandırmasını hesaplarken, güneş panellerinin Sıcaklık Katsayısını da dikkate aldığınızdan emin olun; (örneğin sabahın erken saatlerinde oluşan) düşük sıcaklıklar, güneş panellerindeki Gerilimin yükselmesine neden olabilir. Ancak sıcaklığın düşük olduğu bir durumda MPPT’nin Maksimum PV Açık Devre Gerilimi aşılmamalıdır. Daha fazla bilgi için üretici firmanın veri sayfalarını inceleyin.
 • 04

  Yedek güç için jeneratörüme nasıl daha az bağımlı hâle gelebilirim ve yakıt faturamı nasıl azaltabilirim?

  Many customers may already have a backup generator in place, which they now fully rely on during black-outs. With Victron’s hybrid generator concept you can now become less reliant on these noisy, fuel consuming, maintenance heavy polluters. In the hybrid concept, the battery bank and the inverter take the primary role to power the critical loads in case of a grid-failure. Only when the batteries reach critical levels (in case of a long black-out), the system can be programmed to auto start/stop the generator, which will then power the loads and charge the batteries back to a certain percentage.

  Bu hibrit konsept ile yakıt ve bakım faturalarınız önemli ölçüde azalır. PowerAssist özellikli invertörlerimiz sayesinde artık daha küçük bir jeneratör seçebilirsiniz. İnvertör, elektrik kesintisinde pik yüklerine güç vermek için aküden elde edilen ek enerjiyi kullanır. Jeneratörü otomatik olarak başlatıp durdurabileceğiniz uzun ayar listemizle, gece yarısı jeneratörün çalışmaya başlamasını önlemek için sistemi jeneratörsüz sürelerle bile programlayabilirsiniz.

  Profesyonellerin tercihi

  Enerji Depolama Sistemiyle ilgili bu örnekte, akülerin kritik seviyelere ulaşmasıyla birlikte şarj edilmesi için mevcut jeneratör Quattro ile entegre edilmiştir. Jeneratör, evden veya uzaktan GX cihazıyla tamamen kontrol edilebilir.
 • 05

  Sistemimi (uzaktan) nasıl kontrol edebilirim, sorunları önleyebilir ve üçüncü taraf akü şarj ünitelerini yönetebilirim?

  GX cihazları, bir sistemin iletişim merkezidir ve nerede olursanız olun tüm sistem bileşenlerini mükemmel bir şekilde kontrol etmenizi ve performanslarını en üst düzeye çıkarmanızı sağlar. Ayrıca üçüncü taraf Lityum akü şarj ünitelerini entegre etmek için büyük öneme sahiptirler.

  Kontrol her zaman tamamen sizdedir

  Ücretsiz VictronConnect uygulamamız ve Victron Energy Uzaktan İzleme portalı veya dizüstü bilgisayar aracılığıyla, sistemi yerel olarak ve uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akünün şarj durumunu, güç tüketimini, PV, jeneratör veya elektrik şebekesinden güç hasadını görüntüleyebilir veya jeneratör depo seviyelerini ve sıcaklık ölçümlerini kontrol edebilirsiniz. Kesin sistem arızalarını önlemek için ikaz ve alarmları programlayarak olası sorunları erken tespit edin.

  Uzaktan bağlantı özelliğini sağlamak için GX cihazı mevcut bir Wi-Fi bağlantısına katılabilir. Aksi durumda GX LTE 4G, sistem için bir mobil internet bağlantısı ve VRM Portalına bağlantı sağlayabilir. 2G, 3G ve 4G şebekelerde çalışır. GX bulunmayan daha küçük sistemler, bunu GlobalLink 520 ile gerçekleştirebilir. 2 VE.Direct etkin cihazları, ilk beş yıl boyunca aylık ücretlendirme ya da abonelik olmaksızın VRM’ye bağlar.

  Desteklenen bir üçüncü taraf Lityum şarj ünitesi kullanırken, Cerbo GX veya yerleşik GX fonksiyonuna sahip invertör/şarj cihazı modelleri gibi bir GX cihazı şarttır. CAN-bus arayüzü ile entegre edilen GX cihazı, akü şarj ünitesindeki BMS’ye bağlanır ve deşarj sınırları ayarlayıp yönetmek ve hata kodları ile şarj bilgisi durumunu gönderip almak için kullanılır. Akü şarj ünitesinin daha geniş Victron Energy sistemiyle kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak her şey
  Victron Energy, üçüncü taraf Lityum akü üreticilerini desteklemesiyle ünlüdür. MG Energy, Freedom Won, BYD ve Pylontech gibi diğer markalarla kapsamlı ve sorunsuz entegrasyonun Victron Energy GX donanımıyla kesintisiz çalışacak şekilde sağlanması için büyük çabalar gösteriliyor. Yerel yetkili kurulum uzmanınızdan tavsiye isteyin. Desteklenen markaları inceleyin Yerel kurulum uzmanınıza danışın

  Profesyonellerin tercihi

  Cerbo GX ve GX Touch Cerbo GX, sisteminizin bileşenlerini gerçek zamanlı olarak en üst düzeye çıkarır ve mükemmel ayarda tutar. İsteğe bağlı GX Touch ekranı, düzenli bir kabine veya ulaşılması zor bir yere yerleştirilmiş sistemler için mükemmeldir ve sistem durumunu bir bakışta gösterir. GX cihazı, mevcut Wi-Fi bağlantısıyla VRM platformuna bağlanır.
 • 06

  Yedekleme sistemimde kritik tüketicileri kritik olmayan tüketicilerden ayırmalı mıyım veya ayırabilir miyim?

  Çamaşır makineleri, pompalar, klimalar veya elektrikli fırınlar gibi büyük enerji tüketicileri, akü şarj ünitesinin sınırlı yedekleme kapasitesi olduğunda bir sorun hâline gelebilir ve muhtemelen şebeke enerjisinin geri gelmesini bekler. İnvertörlerimizin/şarj cihazlarımızın çoğu, biri kritik yükler (ışık, buzdolabı, TV, alarm sistemi vb.) için ve ikincisi AC çıkışı önemli olmayan yükler için olmak üzere 2 AC çıkışı ile gelir. Böylece akü kapasiteniz gerekli yükler için hazır hale gelir ve sisteminiz en uygun maliyeti sağlayacak şekilde ölçeklendirilebilir.

 • 07

  Yedekleme sisteminin, ESS’nin veya şebekeden bağımsız sistemin maliyet etkinliğini nasıl artırabilirim?

  To improve the cost-effectiveness of a backup, ESS or off-grid system, it’s worth taking a look at the energy consumption side, rather than having to size (and finance) a system to power inefficient devices. A recommendation would be to work with appliances that have an A+ energy rating or higher (fridge, inverter air conditioners, LED lights), to minimise the use of electrical energy. It is not uncommon for regions (Africa for instance) to choose alternative forms of energy for cooking and (water)heating, such as solar water heating systems, or with gas, decreasing the need for power.

Tarayıcınız son teknolojileri desteklemiyor. Bu bölümü düzgün görüntülemek için modern bir tarayıcı kullanın.

Sistem özellikleri

Lityum akü bazlı bir sisteme yönelik

Sistem tasarımı faktörleri sağlam bir sisteme nasıl dönüştürülür?

Yükleniyor

AC cihazlar (tek fazlı)

Evde ya da iş yerinde görmeyi umacağınız her “ev” aleti ya da “ağır hizmet aracı” bağımsız enerji sistemlerinde de bulunabilir. Tüm bu cihazların çalışması için Alternatif Akım (230 V ya da 110 V) gerekir.

Bilgisayarlar gibi bazı cihazlar, tersine çevrilmiş gücün kalitesine karşı hassas olabilirler (yetersiz kıyı ya da jeneratör AC giriş gücü bu kaliteyi olumsuz yönde etkileyebilir). Motorla çalışan ya da ısı üreten ekipmanlar yüksek bir çalıştırma akımına ihtiyaç duyabilirler. Tüm invertörlerimiz, AC giriş kalitesi iyi değilken bile tam sinüs dalgası üreterek hassas yüklerin çalıştırılmasını ve en ağır yüklerin ya da temelde her türlü yükün sorunsuz çalıştırılması için genellikle invertörlerin anma kapasitesinin 2 misli büyüklüğünde bir pik güç elde etmesini sağlar.

Özellikle daha büyük tüketicilerde (buzdolapları, invertör klimalar ve LED ışıklar) elektrik enerjisi kullanımını en aza indirmek için A+ enerji sınıfında veya ideal olarak daha yüksek (A+++) enerji sınıfında bulunan eşyaların kullanılması tavsiye edilir.

AC cihaz örnekleri:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of

Jeneratör

Jeneratörler, ihtiyaç olduğunda bağımsız elektrik gücü sağlamak için genellikle AC akım üretir. Şebeke veya kıyı elektriği ile ilgili kısa devre veya arıza durumlarında aküleri şarj etmeye ve (pik) yüklerine güç vermeye yardımcı olurlar.

Her durumda Victron Energy çözümleri, bu gürültülü, yakıt tüketen ve ağır bakım gerektiren jeneratörlere bağımlılığı azaltmanıza yardımcı olurken çevre dostu ve maliyet tasarruflu bir alternatif sunar.

Daha küçük bazı sistemler, artık yalnızca akülerle çalışabilirken diğer sistemler daha küçük jeneratörlerle veya daha kısa jeneratör süreleriyle bunu başarır. Daha büyük sistemlerde ise jeneratörler, yapının kaçırılmayacak bir bileşeni olabilir ancak jeneratörlere olan bağımlılık, örneğin güneş enerjisi veya akü destekli güç eklenerek veya jeneratörleri yalnızca şarj durumu çok düşük olduğunda veya (pik) güç ihtiyacı çok yüksek olduğunda kullanarak azaltılabilir.

Victron Energy sistemleri, pazarda, çeşitli avantajlar sunan hibrit jeneratör konseptlerinde ustalaşma konusundaki büyük kabiliyetiyle tanınır:

 • Longer generator free periods.
 • Reduced rating of the generator.
 • Reduces shore power requirement.
 • Uninterrupted AC power on board.
 • Increase redundancy and therefore safety.
 • Easy programming of (multiple) generator start/stop rules, based on a variety of system parameters.

İnvertörler/Şarj Cihazları/MPPT’ler

İnvertörler/şarj cihazları/MPPT’ler, akülerden gelen DC gücünü AC gücüne dönüştürür, cihazlara veya ağır işlerde kullanılan aletlere 230 V (veya diğer pazarlarda 110 V) ile güvenli bir şekilde güç sağlar ve aküyü ve/veya güç yüklerini doğrudan şarj etmek için güneş panelinden güç alır. Entegre şarj cihazları, her türden akünüz için en iyi adaptif şarj algoritmaları aracılığıyla şebeke, kıyı ya da jeneratör gücünü kullanır.

Tüm Victron Energy invertörleri/şarj cihazları/MPTT’leri profesyonel işler için geliştirilmiştir, aşırı dirençli olmalarıyla bilinirler ve en zorlu koşullara yönelik onlarca yıllık saha tecrübesinden beslenirler. Son derece dayanıklı invertör/şarj cihazı/MPPT ürünlerimiz, (kıyı veya şebeke gücü, jeneratörler veya AC-PV invertörleri gibi) AC girişleri üzerinden hem tersine çevirme hem de şarj etme gerektiğinde kullanılacak en iyi seçenektir ve güneş enerjisi eklenerek şebeke kullanımı en aza indirilir.

İnvertör/Şarj cihazı/MPPT ürünlerimize göz atın

Servis Aküleri

The service battery, also called a house battery or battery bank, stores power for the system's consumers, providing autonomous power especially for moments when input power sources aren’t (fully) available.

Victron Energy, çeşitli akü teknolojileri sunar. Bunların tamamı, en zorlu koşullarda profesyonel performans, güvenilirlik ve uzun servis ömrü sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünler dünya genelinde geçerli 2 yıllık garantiyle sunulur ve veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız.

İş, şebekeden bağımsız istenen akü şarj ünitesini seçmeye gelince Victron Energy aynı zamanda tam esneklik sunar. İyi bir şekilde desteklenen çok sayıda üçüncü taraf Lityum akü üreticisi, zorunlu bir GX cihazı kullanılarak kolayca entegre edilebilir. Bu esneklik, müşterilerimizin güç konusunda kendi özel durumlarına göre şebekeden bağımsız ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılamalarını sağlar. Desteklenmeyen markalarla çalışırken, şarj durumuyla ilgili doğru ölçüm değerlerinin daha geniş bir sisteme aktarılması için Victron Energy Akü Monitörü gereklidir.

Tercih edilebilecek birden fazla teknoloji olsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir.

 • Şu durumlarda Kurşun-Asit aküleri tercih edin:
 • Ara sıra kullanım
 • Düşük satın alma maliyeti
 • Ağırlık ve alan, sorun olmadığında
 • Normal şarj
 • Şu durumlarda Lityum aküleri tercih edin:
 • Yoğun günlük ihtiyaç
 • Düşük döngü başına maliyet
 • Ağırlık ve alan, sorun olduğunda
 • Süper hızlı şarj

Yukarıdaki bilgiler, akü geliştirme konusundaki 45 yıllık uzmanlığımızın çok kısa bir özetidir. Daha fazla bilgi için ayrıntılı incelemelerimize başvurun.

Ayrıntılı inceleme: Lityum mu kurşun asit mi? Hangi üçüncü taraf akü şarj ünitelerinin desteklendiğini kontrol edin Kapsamlı akü ürün yelpazemize göz atın

Güneş Enerjisi Kullanan Şarj Cihazları

Güneş enerjisi kullanan şarj cihazları güneş panellerinden topladıkları gücü akülerinizde depolar. En son ve en hızlı teknolojiyi kullanan güneş enerjili şarj cihazlarımız, bu enerji hasadını en üst seviyeye çıkararak olası en kısa süre içinde akıllı bir şekilde akülerin tam şarja ulaşmasını sağlar ve aynı anda akülerin sağlığını korur, daha iyi performans ve daha uzun ömür elde eder.

Çoğu durumda, güneş panellerindeki ışın yoğunluğu sürekli değişerek panellerin performansını etkiler. Victron Energy güneş enerjisi kontrol birimleri, panellerinize yansıyan enerjiden %30’a kadar daha fazla faydalanmak için ultra hızlı maksimum güç noktası izleme özelliğini kullanır.

Daha küçük modellerde bulunan akıllı yük çıkışı, akülerin “deşarj olmasından” kaynaklanan hasarı önler. Akıllı modeller, ücretsiz VictronConnect uygulaması üzerinden güneş enerjisi hasadının izlenmesini ve analiz edilmesini sağlar. Diğer bağlantı seçenekleri, VRM portalımız üzerinden uzaktan bağlantı olanağı tanır. Daha büyük sistemler için güneş enerjisi kullanan şarj cihazları senkronize edilerek tek bir büyük ve çok etkili şarj cihazı işlevi görebilirler. 48 V DC akü şarj ünitelerini şarj eden seri bağlı büyük PV panellerinin bulunduğu sistemler için yüksek gerilimli modeller mevcuttur.

Güneş panellerini ölçeklendirmek ve bir MPPT şarj cihazı seçmek için Güneş Enerjisi Hesaplayıcımıza göz atın

Güneş panelleri

Güneş panelleri, güneş ışığından enerji alır ve bu enerjiyi sistemin akü grubunda depolayan bir solar şarj kontrol birimine iletir. Sisteminize güneş panelleri ekleyerek, şebekeden bağımsız bedava enerji elde edebilir ve gürültülü, yakıt tüketen ve bakım gerektiren ağır jeneratörlerin kullanımını azaltma ya da tamamen ortadan kaldırma şansı elde edebilirsiniz.

Victron Energy, solar spektrum genelinde istisnai oranda düşük ışık performansı ve yüksek ışık hassasiyetine sahip oldukları için her türlü sisteme yönelik kusursuz seçenekler olan verimli güneş panellerinden oluşan bir ürün yelpazesi sunar. Victron Energy güneş panelleri, en katı güvenlik gerekliliklerini karşılar ve sunulan sınırlı garanti sayesinde bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Tüm güneş panellerimize göz atın

VictronConnect

Tüm Victron Energy akıllı ürünlerini dilediğiniz gibi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bluetooth üzerinden VictronConnect uygulamasına bağlanarak sisteminizin performans verilerine doğrudan erişebilirsiniz. Ayrıca, ayarları kolayca değiştirebilir, cihazları açıp kapatabilir ve çok daha fazla işleve sahip olabilirsiniz.

VE.Direct portu bulunan akıllı olmayan cihazlar da Victron Connect ile akıllı hale getirilebilir. VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Sisteminizi uzaktan izleyip kontrol etmek de mümkündür. VictronConnect-Remote işlevselliği, VE.Direct arayüzüne sahip Victron ürünlerine VRM online portalı üzerinden bir GX ürünüyle uzaktan erişilebilmesini sağlar. Bu güçlü özellik, VictronConnect uygulaması üzerinden ürün yapılandırma ve izleme süreçlerinin neredeyse dünyanın her yerinden eksiksiz olarak gerçekleştirilmesine olanak tanır. Kullanıcı arayüzü, ürünlere yerel olarak Bluetooth ya da kablolu bir VE.Direct-USB arayüzü kullanarak bağlandığınızda karşılaştığınız arayüzle benzerdir.

VictronConnect uygulamasının neler yapabildiğini inceleyin GX cihazlarımıza göz atın

Cerbo GX ve GX Touch 50

Victron Energy Cerbo GX, sistem kurulumunuzun iletişim merkezi olarak, nerede olursanız olun her zaman kusursuz kontrole sahip olmanızı sağlar ve performansı maksimum seviyeye çıkarır. İsteğe bağlı GX Touch 50, Cerbo GX’in yardımcısıdır. Beş inçlik dokunmatik ekranı, sisteminize ilişkin genel görünüme anında ulaşmanızı ve ayarları göz açıp kapayıncaya kadar yapmanızı sağlar.

Akünün şarj durumunu, güç tüketimini, PV, jeneratör veya elektrik şebekesinden güç alımını anında görüntüleyebilir veya depo seviyelerini ve sıcaklık ölçümlerini kontrol edebilirsiniz. Kıyı gücü girişi akımı limitini kolayca kontrol edebilir, jeneratörleri (otomatik) çalıştırabilir/durdurabilir ve hatta jeneratörün gece yarısı çalışmasını önlemek için sessiz zaman aralıkları ayarlayabilirsiniz. Ücretsiz Victron Remote Management (VRM) portalı ile sistemi optimize etmek için her türlü ayarı değiştirebilir, alarmları takip edebilir, hata kontrolleri gerçekleştirebilir ve sorunları uzaktan çözebilirsiniz.

Cerbo GX, kullanımı kolay bir görsel sistemdir ve her türlü güç sorununu basit bir deneyime dönüştürür. Victron Remote Management (VRM) portalımız üzerinden kolayca bağlanın veya isteğe bağlı GX Touch 50 ekranı, Çok Fonksiyonlu Ekran ya da Bluetooth işlevselliğine sahip VictronConnect uygulamamız ile doğrudan erişim sağlayın.

Üçüncü taraf akü şarj ünitesini başarıyla entegre etmek üzere, şarj ve deşarj sınırlarını yönetmek ve hata kodlarını ve şarj durumu bilgilerini daha geniş Victron sistemine gönderip almak için Cerbo GX gibi bir GX cihazı şarttır.

GX cihazlarımıza göz atın

VRM - Victron Uzaktan Bağlantı Yönetimi

İzleme ve yönetme

Victron Energy sistemlerinizi istediğiniz yerden izleyin ve yönetin ve ikaz ve alarmları kurarak olası sorunları erken tespit edin. VRM sayesinde, nerede olursanız olun kontrol her zaman tamamen sizdedir.

VRM, internet bağlantılı Cerbo GX ve daha küçük sistemler için GlobalLink 520 veya GSM LTE 4-g gibi bir GX cihazıyla çalışır.

İzleme

Akü şarj durumunu, güç tüketimini ve güneş panellerinden, jeneratörlerden ve şebekeden alınan gücü gerçek zamanlı izleyin. Geçmiş grafikleri ve ayrıntılı analitik raporlar ile elde edilen enerjiyi ve enerji kullanımını optimize edin. Kesin sistem arızalarını önlemek için ikazlar ayarlayarak ve alarmları takip ederek olası sorunları erken tespit edin.

Yönetim

Kıyı gücü girişi akımı limitini kolayca kontrol edebilir, invertörü açabilir, jeneratörleri (otomatik) çalıştırabilir/durdurabilir ve hatta jeneratörün gece yarısı çalışmasını önlemek için sessiz zaman aralıkları ayarlayabilirsiniz. VRM ile nerede olursanız olun her ayarı değiştirebilir, alarmları takip edebilir, tanılama kontrolleri yapabilir ve sorunları çözebilirsiniz.

Tüm GX cihazlarımıza göz atın

Yerel Victron Energy Profesyonelinize danışın.

Şebekeden bağımsız her sistem farklıdır ve farklı yerler kendilerine özgü zorluklar sunar. Bu yüzden Yetkili Victron Energy Uzmanları, en yüksek düzeyde teknik bilgi birikimiyle eğitilir. Yerel ölçekte edindikleri uzmanlık, hayati öneme sahiptir. Yerel iklim ve güneş panelleri ile akü şarj ünitelerinin maliyetleri gibi ilgili tüm değişkenlerin dikkate alınması gerekir. Uzmanlarımız, her zaman doğru çözümü önermek ve gelecek yıllarda müşterilerimizin huzurlu hissetmesini sağlamak için ellerinden geleni yapmak konusunda büyük bir sorumluluk duyar.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Victron Profesyoneli, Victron ekipmanıyla bir arabanın yanında duruyor

Neden Victron Energy?

It’s not one thing that makes it all work.

Our modular, robust and connected off-grid systems have been proven to deliver unequalled reliability time and time again, even in the harshest of climates. But it’s our unique combination of up-to-date hard- and software, intelligent monitoring Apps, the network of highly trained Authorised professionals and widespread repair centres that turns a Victron Energy system into an unbeatable system, that is Powered by know-how.

45 yıllık Victron Energy simgesi
Lityum akü

Neden Victron Energy?

Güvenilirlik, uzun servis ömrü döngülerini destekler.

When making power supply investment decisions, calculations purely based on price can be deceptive. Their true performance and expected service life cycle are equally important. Good thing Victron Energy equipment lives up to their specifications, both in terms of performance and expected life cycle (when used as designed). Our 5 or 10 year warranty and fair and fast repair policies mean your investments are protected and under most circumstances, won’t let you down.

Ambulans

Neden Victron Energy?

Verimlilik büyük bir maliyet etkinliğine nasıl dönüşüyor?

With battery based power systems, efficiency is always key to providing great levels of cost-effectiveness. From our incredibly efficient SmartSolar Charge Controllers to the way our inverter/chargers can provide a super efficient Energy Storage or off-grid system, or how complete systems are optimised by our GX devices: with a Blue Power system you can be sure that all the details are thought through and that our products live up to their (efficient) specifications. This, combined with our reputation for extreme resilience and expected life cycles, translates into cost-effective solutions, especially when compared to ‘cheaper’ options.

yıl garanti
Müşteriye VictronConnect uygulamasını gösteren Victron profesyoneli

Neden Victron Energy?

Temiz güç. Yeni işletmeler.

Ana güç kaynağı olarak jeneratörlerin yerini güneş enerjisi aldığında güç güvenliği artırılır, bakım azaltılır ve toplam enerji maliyetleri, bağımsız enerji sistemlerinin yepyeni bir iş modeli nesline olanak tanıdığı bir devrilme noktasına kadar düşer. Belirli bir ölçekte sürdürülebilir güç sağlayarak, şebekenin hiç olmadığı uzak yerlerde bile yeni iş fırsatları kolayca ulaşabilir hâle gelir. Balık çiftlikleri veya fabrikalar ve tatil tesislerinin tamamı, ihtiyaç duyulan her yerde faaliyete geçirilebilir veya dönüştürülebilir. Olumlu sosyal ve ekonomik avantajlar, önemli ve geniş kapsamlı olup Victron Energy ile her şeye güç verebilirsiniz.

Victron profesyoneli, bir arabanın arkasında Victron ekipmanlarının yanında duruyor

Neden Victron Energy?

Teknik bilgi birikiminden güç alan yedek ve şebekeden bağımsız sistemler.

Our global network of ±1000 highly trained distributors, installers and service partners are always on hand to help. From stock advice, installation recommendations, after-care and technical support. With the Victron Energy team, their partners and lively community you can always be sure the power of know-how is by your side.

Müşteri geri bildirim döngüsü, veri ve bilgi paylaşımı sayesinde 7/24 yenilik peşinde koşarız. Gücümüzü teknik bilgi birikiminden alıyoruz ve böylece şebekeden bağımsız sistemlerde yıllarca sürecek huzuru sağlayarak hem kendimizi hem de kullanıcılarımızı ileri taşıyoruz.

Topluluğumuzu inceleyin Şebekeden bağımsız sistemlerde huzuru nasıl sağladığımıza göz atın
Motorlu
Ok simgesi
Şebekeden bağımsız sistemlerdeki
bilgi birikimimize bağlanın Blogumuzu ziyaret edin

Tarayıcınız bu bölümü düzgün şekilde görüntülemek için gereken son teknolojileri desteklemiyor. Modern bir tarayıcı kullanın.

Akü uyumluluğu

Hangi yönetilen akülerin sorunsuz bir şekilde entegre edilebileceğini öğrenin

Şebekeden bağımsız sistemler ile Yedekleme ve Ada sistemleri broşürümüzü indirin
İndirme simgesi
Enerji Depolama sistemleri

ESS tasarım ve kurulum kılavuzumuza bakın.

Daha fazlasını göster Carret icon
Sağlam invertör/şarj cihazı

Yerleşik bağlantıya sahip MultiPlus-II GX invertor/şarj cihazı

Teknik bilgiler

Wiring Unlimited ile kablolarınızı doğru döşeyin

Sistem planlayıcısı aracı

Günel panellerini, akü boyutlarını ve invertör boyutlarını kabaca hesaplayın.

SmartSolar MPPT RS 48V

Büyük güneş panellerine yönelik en son yüksek gerilimli MPPT, MPPT solar şarj cihazlarını yeniden tanımlıyor.

İş ortaklarımızdan çözüm örnekleri

Blogumuzu ziyaret edin

Yerel Victron Energy satıcınıza danışın

Bir ürün hakkında sorunuz mu var veya bir sistemin yerinde kurulmasını mı istiyorsunuz? Yerel Victron satıcınız, gerçek ihtiyaçlarınıza somut çözümler bulmak üzere eğitilmiştir.

Dünya çapında yaygın servis ağımıza güvenin

Özenle seçilmiş ve iyi eğitimli yetkili satıcılardan oluşan dünya çapındaki ağ sayesinde müşterilerimiz, verdiğimiz hızlı hizmete ve hızlıca hizmet götürdüğümüz en uzak bölgeleri bile kapsayan dünya çapındaki geniş onarım ağımıza güvenebilir.