Saha testi: PV Modülleri

Tekli, Çoklu, PERC ve İkili PV Modüller arasında gerçek verilere dayalı karşılaştırma.

Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
E
Toplam güneş enerjisi verimi: --
W
Romanya
--
--
Kurulum tarihi: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Işınım

* Bu bir saha testidir ve sonuçlar bu konumda bu kuruluma özeldir. Çevresel etkilere göre sonuçlar farklı olabileceği için lütfen kendi durumunuza en uygun çözüm için araştırma yapın.

Sonuçların sıfırlandığı 27/03/2023 itibarıyla toplam güneş enerjisi üretimi:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
PERC: 9471 kWh
PERC-doğu: 1970 kWh
PERC-batı: 1730 kWh

Kamyon

Yine yollarda.
Mümkün olduğunca rahat.

Tekrar yollara düşmek ve
bir daha asla görmeyeceğiniz yerleri görmek için sabırsızlandığınızda
direksiyon başındaki yaşamın olabildiğince rahat olmasını istersiniz.

Şoför kabininde taze bir kahve molasına ya da sıcak servis edilen bir yemeğe kim hayır diyebilir? Araçlarda “mutfak” donanımlarını eksiksiz olarak çalıştırabilen güç elektroniğine olan talebin giderek arttığı su götürmez bir gerçek. Tekrar yollara düştüğünüzde tamamen sorunsuz bir yolculuk yapmak isteyeceksiniz. İşte bu nedenle kullanıcı dostu geniş ürün yelpazemiz yollar için profesyonel kalitede üretilmiştir. Bu kalitenin kaynağı 45 yıllık inovasyon ve problem çözme tecrübemizdir.

Şimdi yola çıkma zamanı.

Sorunsuz güç sağlayacak şekilde tasarlandı.

Karayolu seyahatleri için üretildi.

Sürüş esnasında hayatınızı daha konforlu hale getirecek her şey. Victron Energy modüler sistem bileşenleri, dizüstü bilgisayarınızı şarj etmekten eksiksiz bir mobil mutfağa güç sağlamaya kadar birçok süreç için spesifikasyonlarınıza ve bütçenize tam olarak uygun eksiksiz bir sistem kurmanıza yardımcı olur. Şimdilik, araçta bir mikrodalga (900 W), bir kahve makinesi (1000 W), bir dizüstü bilgisayar şarj cihazı (80 W) ve 24 V ve 40 W’lık bir mini buzdolabından oluşan konforlu bir yol deneyimi tasarladığımızı farz edelim.

Günlük enerji tüketimi AC

890 Wh

Günlük enerji tüketimi DC

480 Wh

AC pik güç gereksinimi

1200W

Bu örnekte

Günlük enerji tüketimi, tüm tüketicilerin tüketim miktarlarının toplamı X günde ne kadar süre kullanılacakları şeklinde hesaplanır. Gerekli pik gücü hesaplamak için tüketicilerin eş zamanlı kullandığı tüm Watt değerlerini ekleyin.

Tartışmasız tercihler

Sistem Tasarımı

Faktörleri

Aşağıda ana tasarım faktörlerinden bazılarının açıklamalarını bulabilirsiniz. Mühendislerimizin önerileri için sorulara tıklayın.

 • 01

  Hangi invertör (boyutu) maliyet açısından etkin bir çözümdür?

  Profesyonel işler için geliştirilen invertör serisi, kıyı elektriği ile şarja gerek duyulmayan sistemler için maliyet açısından mükemmel etkinlikte bir çözümdür. Pure Sine Wave teknolojisi, bilgisayarlar gibi hassas elektronik aletlere güvenle güç sağlar. Yüksek pik güç derecesi, ağır hizmet araçlarından yüksek başlatma akımı alımına olanak sağladığından her türlü yüke sorun yaşamadan güç sağlayabilirsiniz. İnvertörlerin geniş ürün yelpazesinde bulunan çok sayıda model sayesinde sisteminizin (pik) güç gereksinimlerine en uygun invertörü kolayca bulabilirsiniz.
  İnvertörler, 24 VDC gücü 230 VAC güce dönüştürür. İnvertörler, ortalama AC yükü sürekli olarak karşılayacak büyüklükte ve eş zamanlı AC yüklerin beklenen pik elektrik akımına uygun olmalıdır. Tüm invertörlerimize / şarj cihazlarımıza göz atın

  Profesyonellerin tercihi

  24/1200 VE.Direct invertör: mikrodalganın beklenen 900 W’lık sürekli güç ihtiyacı, invertörün 1200 VA’lık sürekli nominal gücüyle rahatça karşılanır ve bu güç aynı anda bir dizüstü bilgisayar ve bir kahve makinesini çalıştırmak için yeterlidir (mikrodalga ve kahve makinesi, daha büyük modellerde para tasarrufu elde etmek için bu durumda aynı anda çalıştırılmamalıdır). Bu model, yazın daha yüksek sıcaklıklarda (kabin sıcaklıklarında) invertörlerdeki akımın azalmasını telafi etmeye yetecek kadar büyüktür. Kamyon elektroniği 24 V voltaja dayalıdır, servis aküsü ve invertörün de 24 V değerinde tutulması tavsiye edilir.
  1. Opsiyonel VE.Direct to Bluetooth Smart güvenlik cihazı kullanılarak VE.Direct invertör, ücretsiz VictronConnect uygulamasıyla yapılandırılabilir ve izlenebilir.
  2. Ciddi oranda yüksek günlük enerji tüketimi yapan ya da daha az “motor çalışma süresi” gerektiren sistemler, bütünüyle motor alternatörü şarjından beslenemezler ve bu yüzden özellikle tam şarjın lityum akülere göre daha uzun sürdüğü kurşun-asit servis aküleri kullanılırken kıyı gücünden şarj desteği (bir gece boyunca) almak gerekebilir. Bu noktada MultiPlus İnvertör/Şarj Cihazı kombinasyonu daha iyi bir tercih olabilir.
 • 02

  AC gücü için marş aküsünü kullanabiliyor musunuz ya da hangi servis aküsüne ihtiyacınız var?

  Bu kamyonun günlük güç profili, aküyü boşaltma riski olmaksızın marş aküsünden alınamaz. O nedenle ek bir servis aküsü gerekir. Victron Energy, servis aküsü için çok sayıda seçenek sunsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir. Akü teknolojisi tercihi aynı zamanda akülere doğrudan dahil edilen (ya da aküleri yönetmek için dahil edilen) diğer sistem bileşenleri için farklı sonuçlara yol açar.

  Genel olarak, günlük güç ihtiyacı çok yoğun olduğunda, süper hızlı şarj gerektiğinde ya da ağırlık veya alan sınırlamaları olduğunda lityum kullanın. Lityum aynı zamanda daha düşük bir döngü başına maliyete sahiptir. Kurşun-asit akünün daha düşük bir başlangıç maliyeti vardır ve bu aküler düzenli, daha az gerekliliği olan güç profilleri için ve ağırlık ve alan problemi olmadığında mükemmel bir seçimdir. Yukarıdaki bilgiler, akü geliştirmeye ilişkin 45 yıllık teknik bilgi birikimimizin çok kısa bir özetidir. Daha fazla bilgi için ayrıntılı incelemelerimize başvurun.

  Victron Energy, titizlikle test edilmiş, yüksek performans karakteristiklerine sahip istisnai kalitede aküler sunar. Veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız. Kapsamlı akü ürün yelpazemiz
  Seçenekler, seçenekler... Lityum mu kurşun-asit mi?

  Profesyonellerin tercihi

  2 adet 12 Volt Deep Cycle AGM 165 Ah. Bu kamyonda herhangi bir alan ve ağırlık sınırlaması olmadığı için ve yükler çok fazla gerekliliğe sahip olmadığı ya da günlük olarak tüm gün boyunca kullanmadığı için seri halinde bağlanmış iki adet 12 Volt Deep Cycle AGM 165 Ah akü, yüklere kolaylıkla güç vermek üzere yeterli olabilir. Yoğun kullanılan yüksek gerekliliğe sahip tüketiciler de söz konusu olduğunda lityum daha iyi bir alternatif olabilir fakat akü ve ilgili bileşenlerinin başlangıç maliyetleri daha yüksek olacaktır; yani bu en ucuz seçenek değildir.

  Aküleri ölçeklendirmekle ilgili temel bir kural olarak %50 güvenli deşarj kapasiteleri nedeniyle kurşun-asit aküler için günlük enerji tüketimini 2 ile çarpıyoruz ve Lityum aküler için kabaca %20’sini tutuyoruz. Ürünlerimiz arasından en yakın modeli seçin ve emin olmak için amper değerlerini yuvarlayın.
 • 03

  Servis aküleri ile (akıllı) alternatörler ve marş akülerini güvenle birleştirme

  (Akıllı) alternatörler, marş ve servis akülerini (lityum ya da kurşun-asit) çok çeşitli DC-DC şarj cihazlarımız, akü birleştiricilerimiz ya da Smart BMS ürünlerimiz ile birleştirerek yolunuza çıkan tüm engelleri aşın. Çözümlerimiz, özellikle araçlar için tasarlanmıştır ve hem kurşun-asit hem de lityum servis akülerinin akıllı alternatör ya da akülere zarar vermeden uygun şekilde şarj edilmesini sağlarlar.
  Doğru çözüm, diğer faktörlerin yanı sıra, temelde alternatörleriniz (akıllı ya da geleneksel) ile servis aküsü tipi (kurşun-asit, lityum) kombinasyonuna göre belirlenir.

  Profesyonellerin tercihi

  Cyrix-ct 12/24-230. Bu kamyonda değişken bir voltaj (akıllı) alternatörü olmadığı için Cyrix mükemmel bir seçenektir. Bu ağır hizmet röleli akıllı akü birleştirici, marş aküsü şarjını önceliklendirir ve akü tam dolduğunda rölesi 24 V servis aküsünün akü grubundan doğal olarak 230 A’ya kadar çekilen (gerekli olandan çok daha fazlası) şarj akımıyla şarj olmasını sağlar. Cyrix, alternatörlerin maksimum çıkışından daha geniş olacak şekilde ölçeklendirilir.
  Kamyonda bir (değişken voltajlı) akıllı alternatör, bir DC-DC şarj cihazı olduğunda ya da Lityum akü olması durumunda bir (Smart) BMS cihazı doğru seçenek olabilir. Daha fazla bilgi için veri sayfalarına bakın.
 • 04

  Servis aküsünü şarj etmek için kıyı gücüne ihtiyaç var mıdır?

  Bu özel kurulumun kıyı gücüne ihtiyaç duyması pek ihtimal dahilinde olmasa da kamyonun günlük sürüş süresi nedeniyle en kötü senaryoya hazırlıklı olup örneğin acil bir durumda marş aküsünü şarj edebilmek iyi olacaktır.

  Profesyonellerin tercihi

  Blue Smart IP22 Şarj Cihazı 12/30 (3). Entegre bir Blue Smart IP22 Şarj Cihazı, saatte 30 Amper şarj akımı vererek tamamen boş bir aküyü bir gecede şarj eder. İkinci şarj çıkışı da marş aküsünü uygun şekilde korur.

Profesyonel zorluklar mı yaşıyorsunuz?
Yerel Victron Energy Profesyonelinize danışın.

Her bileşen için seçenek sayısı oldukça kapsamlıdır. Bu nedenle Victron Energy Profesyonellerini ihtiyaçlarınıza sağlam çözümler bulacak şekilde eğitiyoruz. Her zaman doğru çözümü tavsiye etmek üzere büyük bir sorumluluk taşıyorlar (bu kimi zaman müşterilerin en başta düşündüklerinin tam aksi yönünde olsa da). Sizi memnun etmek ve yatırımlarınızı uzun yıllar boyunca güvende tutmak için her türlü çaba gösteriliyor.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Victron Profesyoneli, Victron ekipmanıyla bir arabanın yanında duruyor

Tarayıcınız son teknolojileri desteklemiyor. Bu bölümü düzgün görüntülemek için modern bir tarayıcı kullanın.

Sistem şeması

bu ürünü paylaşın

Sistem tasarımı faktörleri sağlam bir sisteme nasıl dönüştürülür?

Yükleniyor

AC cihazlar (tek fazlı)

Evde ya da iş yerinde görmeyi umacağınız her “ev” aleti ya da “ağır hizmet aracı” bağımsız enerji sistemlerinde de bulunabilir. Tüm bu cihazların çalışması için Alternatif Akım (230 V ya da 110 V) gerekir.

Bilgisayarlar gibi bazı cihazlar, tersine çevrilmiş gücün kalitesine karşı hassas olabilirler (yetersiz kıyı ya da jeneratör AC giriş gücü bu kaliteyi olumsuz yönde etkileyebilir). Motorla çalışan ya da ısı üreten ekipmanlar yüksek bir çalıştırma akımına ihtiyaç duyabilirler. Tüm invertörlerimiz, AC giriş kalitesi iyi değilken bile tam sinüs dalgası üreterek hassas yüklerin çalıştırılmasını ve en ağır yüklerin ya da temelde her türlü yükün sorunsuz çalıştırılması için genellikle invertörlerin anma kapasitesinin 2 misli büyüklüğünde bir pik güç elde etmesini sağlar.

AC cihaz örnekleri:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of.

Alternatörler

Araçlar ve tekneler hareket etmek için güç üreten ve aynı zamanda alternatörler aracılığıyla elektrik enerjisi üreten motorlarla donatılır. Alternatörler, mekanik enerjiden doğru akım (DC) ile elektrik enerjisi üretir. Bu enerji, akü grubunda enerji depolamak ya da doğrudan DC ekipmanına güç sağlamak için kullanılır.

Küçük motorların genellikle küçük, büyük motorların ise büyük alternatörleri vardır. Bazen çıkış gücünü artırmak için (ekstra) yüksek çıkışlı alternatörlerle de donatılabilirler. Özellikle Euro 4/5 motorlu araçlar akıllı alternatörler (değişken voltaj) sayesinde araç çalıştırma koşullarına göre çıkışı kontrol ederler. Bu nedenle ikincil bir akü sistemini kullanılabilir bir düzeye kadar şarj etmekte başarısızdırlar. Lityum servis aküleri, muhtemelen aşırı ısınma ya da erken yıpranmaya karşı korunması gereken motor alternatörüne ağır bir yük bindirebilir.

Motorunuzun alternatörü ya da servis aküsü türünüz ne olursa olsun, Victron Energy akıllı alternatör ya da akülere zarar vermeksizin her alternatörü her türlü akü grubuna güvenle bağlayan çok sayıda çözüm sunar. Lütfen daha fazla bilgi için veri sayfalarımıza bakın. Ayrıca, alternatörünüzün ne kadar çıkış sağlayabileceğini görmek için üreticinin belgelerini kontrol edin. Lityum servis grupları ve geleneksel ya da akıllı alternatörlerde, alternatör çıkış performansının %50’sine göre hesaplama yaparak alternatörü aşırı yüklemeye karşı korumanızı tavsiye ederiz.

Tüm DC-DC şarj cihazlarımıza göz atın Tüm Akü Birleştiricilerimize göz atın Tüm (Smart) BMS seçeneklerimize göz atın

Akü Birleştiriciler

Akü Birleştiriciler, marş aküsü ile servis aküsünü güvenle paralel bağlamak için kullanılır.
Akü Birleştiricisi, motor çalışırken (önceden ayarlanmış bir voltajda) servis aküsünün şarj edilmesini sağlar. Voltaj, float seviyesinin altına düştüğünde servis aküsü ile marş aküsünün bağlantısı kesilerek marş aküsünün servis aküsünden boşalan yükler tarafından tüketilmesi önlenir. Victron Energy, birçok Akü Birleştiricisi modeli ve boyutu sunar. En doğru seçimin hangisi olduğu sisteminizin türüne göre değişir.

Acil çalıştırma: Marş aküsünün çalışmaması durumunda, bazı akü birleştiriciler motorun servis aküsünden çalıştırılmasını sağlar. Daha fazla bilgi için veri sayfalarına bakın. Project-Id-Version: Victron Energy website Language: tr MIME-Version: 1.0 Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: 8bit X-Generator: POEditor.com

Akü Birleştiricilerin kullanımına alternatif olarak, diğer seçenekler arasında özellikle kontrolsüz alternatörlerin aşırı ısınmasını ve Lityum akülerin aşırı şarj (deşarj) olmasını önlemek amacıyla daha fazla kontrol ve yapılandırma seçenekleri bulunabilir. Kurşun-asit aküleri birleştirmek için DC-DC şarj cihazları değerlendirilebilir. Lityum servis aküsü seçenekleri arasında DC-DC şarj cihazları, özel Lityum Akü Birleştiriciler (bir BMS’ye bağlanabilen) veya hepsi bir arada Smart BMS ürünleri bulunur.

Tüm Akü Birleştiricilerimize göz atın DC-DC şarj cihazlarımıza göz atın (Smart) BMS seçeneklerimize göz atın

BatteryProtect

BatteryProtect, önceden ayarlanan seviyenin altına inmeden (tam bir deşarj aküde hasara sebep olabilir) veya güç, motoru çalıştıramayacak kadar azalmadan önce gereksiz yüklerin aküyle olan bağlantısını keser.

Victron Energy BatteryProtect ürününün işlevleri bununla sınırlı değildir. Entegre kapatma gecikmesi özelliği, örneğin bir motor çalıştığında voltajda kısa süreliğine düşüş görülürse önemli elektronik aletlerin yanlışlıkla kapatılmasını önler. Akü yeterli miktarda şarj edildiğinde tüm aletleri otomatik olarak yeniden bağlar.
BatteryProtect, uzaktan kumandası sayesinde BMS veya anahtar aracılığıyla açılıp kapatılabilir. Akıllı versiyonu, VictronConnect uygulaması üzerinden programlanabilir.

BatteryProtect modellerimize göz atın

VE.Direct Bluetooth Smart dongle

VE.Direct to Bluetooth Smart dongle, uyumlu cihazları yerel bir Bluetooth bağlantısı üzerinden ücretsiz VictronConnect uygulamasıyla izlemenizi sağlayarak akü durumu, güneş paneli gücü ve daha fazlası hakkında bilgi sağlar.

Güvenlik cihazı; BMV-70x serisi akü monitörleri, VE.Direct bağlantı noktası bulunan İnvertörler, MPPT Solar Şarj Kontrol Birimleri gibi VE.Direct bağlantı noktasına sahip tüm ürünlerden veri okuyabilir.

Şarj cihazları

Battery chargers recharge batteries (DC) when plugged into shore power (AC).
At the same time the Victron Energy battery chargers can also power devices directly.

All Victron Energy battery chargers are developed for professional duty. Our advanced multi step charging algorithms get the best out of your battery, giving the battery the power it needs, maintaining its health, ensuring better performance... and a longer life.

Smart models work with VictronConnect, so you can check the status and configure all settings of your battery charger remotely via Bluetooth. Chargers with different waterproof ratings (IP rating) are also available. Our wide range of models makes it easy to select the right charger, saving you the cost of having to buy a larger one.

Tüm şarj cihazlarımıza göz atın

DC Elektronik Aletler

DC ekipmanı, doğrudan akü grubundan alınan güçle çalışmak için tasarlanmıştır (Doğrudan Akım). Özellikle araçlar ve teknelerde (pek çok) DC ekipmanı (kontrol panelleri, ışıklar, seyir ekipmanı, otomatik pilot, derinlik ölçer vb.) bulunabilir.

Şebekeden bağımsız, 12 V ışıklarla donatılmış bazı küçük sistemler (TV’ler ya da buzdolapları) sadece DC ile çalıştırılabilir. Daha büyük sistemler, AC ve DC tüketicileri birleştirebilir.

Her durumda, aküyü aşırı deşarja karşı korumak önemlidir. Victron bunun için “BatteryProtect” ürününü sunar.

İnvertörler

İnvertörler, akülerden gelen DC gücü AC güce dönüştürerek her türlü 230 V’lik (ya da başka pazarlarda 110 V) cihaza ya da ağır hizmet aracına güvenle güç sağlarlar.

Tüm Victron Energy invertörleri profesyonel işler için geliştirilmiştir ve en zorlu koşullarda dahi aşırı dirençli olmalarıyla bilinirler. Entegre Pure Sine Wave teknolojisi, bilgisayarlar gibi hassas elektronik aletlere güvenle güç sağlar. Yüksek pik güç dereceleri, ağır hizmet araçlarından gelen yüksek başlatma akımı alımına olanak sağladığından her türlü yüke sorun yaşamadan güç sağlayabilirsiniz. Yüksek verimlilikleri ve aşırı düşük öz tüketimleri, enerji kayıplarını telafi etmek üzere geniş marjlar hesaplamak zorunda kalmadan, depolanan enerjinin tüketicileri etkili bir şekilde çalıştırmak için kullanılabilmesini sağlar.

Geniş modeller, endüstriyel aletleri çalıştırabilir ve Paralel ya da 3 fazlı çalıştırma ile neredeyse sınırsız güç sağlanabilir. Diğer modeller, kıyı ya da jeneratör AC kaynakları kullanılarak şarj etmek gerektiğinde kullanılabilen entegre şarj cihazlarıyla (İnvertör/şarj cihazları) sağlanır. İhtiyacınız ne olursa olsun, geniş ürün yelpazemiz uygulamanız için doğru invertörü seçmeyi kolaylaştırarak sizi daha büyük bir invertör alma masrafından kurtarır.

Tüm invertörlerimize göz atın Tüm invertörlerimize / şarj cihazlarımıza göz atın

Servis Aküleri

Servis aküsü, sistem tüketicileri için güç depolayarak özellikle giriş gücü kaynaklarının (tamamen) mevcut olmadığı durumlarda otonom güç sağlar.

Victron Energy, çeşitli akü teknolojileri sunar. Bunların tamamı, en zorlu koşullarda profesyonel performans, güvenilirlik ve uzun servis ömrü sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünler dünya genelinde geçerli 2 yıllık garantiyle sunulur ve veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız.

Tercih edilebilecek birden fazla teknoloji olsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir.

 • Şu durumlarda Kurşun-Asit aküleri tercih edin:
 • Ara sıra kullanım
 • Düşük satın alma maliyeti
 • Ağırlık ve alan, sorun olmadığında
 • Normal şarj
 • Şu durumlarda Lityum aküleri tercih edin:
 • Günlük kullanım
 • Düşük döngü başına maliyet
 • Ağırlık ve alan, sorun olduğunda
 • Hızlı şarj

Kıyı Gücü

Kıyı gücü, aküleri şarj etmek ve/veya büyük AC ekipmanlarını çalıştırmak için kullanılır.
Bazen kıyı gücü yeterli gelmeyebilir. Voltaj düşüşleri yaşayabilirsiniz ya da teknedeki hassas ekipmanlara zarar verebilecek dalgalı çalışmalar görülebilir. Victron Energy bu problemleri ortadan kaldırır ve yeterli güce kavuşmanızı sağlar.

Genellikle kıyı gücü, sizin çekebildiğiniz güçle, yani sadece 10 Amper ile sınırlıdır ve daha yüksek anma gücü mevcut değildir. Victron Energy invertör/şarj cihazları maksimum seviyede bir kıyı gücü akımı belirlemenizi ve sigorta attırmadan daha yüksek dereceli ekipmanlarınızı açabilmenizi sağlar: Victron Energy PowerAssist sayesinde, AC girişine akülerden güç alma seçeneği sorunsuzca eklenmiş, otomatik olarak arz ve talep arasındaki açık kapatılmıştır.

Akü Monitörleri

Akü monitörü, akünüzün “yakıt göstergesi” gibidir. Ne kadar güç harcandığını ve yüklendiğini kaydeder. Akü monitörü şarj durumunu, kalan kapasiteyi ve boşalana kadar kalan süreyi hesaplar. Akü voltajı, akünün ne kadar dolu olduğuna (özellikle de yük altında değilken) ilişkin tam bir gösterge sağlamaz. Bu işi akü monitörü yapar.

Victron Energy akü monitörleri şarj döngüsü sayısı, en derin deşarj, en yüksek voltaj, en düşük voltaj gibi tarihsel verilerin kaydını tutar. Düşük voltaj ya da düşük şarj gibi kritik durumlarda sizi uyarır ve hatta maliyetli akü hasarlarını önlemek için bütün gücü kapatabilir ya da bir jeneratör çalıştırabilir.

Victron, ekranlı ya da ekransız akü monitör seçeneklerine sahiptir. Akıllı versiyonlar ücretsiz VictronConnect uygulamamızdan detaylı verileri izlemenize ve ayarları yapmanıza olanak tanır. Tüm Akü Monitörlerimize göz atın

Marş Aküleri

Motorlarınızı çalıştırmak için marş aküleri gerekir. Bu aküler, büyük bir deşarj akımını kaldıracak şekilde tasarlanır ve servis akülerine göre farklı bir teknolojiye sahiptir. Marş akülerinin kazara boşalmasını önlemek için bu akülerin her zaman servis akülerinden izole edilmesi gerekir. Victron Energy, farklı sistem türleri için çeşitli çözümler önerir.

Victron Energy, çeşitli Akü Birleştiricileri sunar. Marş ve servis aküsünü güvenle bağlamaya ilişkin daha kapsamlı yollar da mevcuttur. Örneğin, bir Akü Birleştirici ile bir BMS, hepsi bir arada Smart BMS ürünleri ya da DC-DC şarj cihazları bağlanabilir. Bu seçenekler arasında özellikle kontrolsüz alternatörlerin aşırı ısınmasını ve Lityum akülerin aşırı şarj (deşarj) olmasını önlemek amacıyla daha fazla kontrol ve yapılandırma seçenekleri bulunabilir.

Tüm Akü Birleştiricilerimize göz atın Tüm DC-DC şarj cihazlarımıza göz atın Tüm (Smart) BMS seçeneklerimize göz atın

VictronConnect

Tüm Victron Energy akıllı ürünlerini dilediğiniz gibi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bluetooth üzerinden VictronConnect uygulamasına bağlanarak sisteminizin performans verilerine doğrudan erişebilirsiniz. Ayrıca, ayarları kolayca değiştirebilir, cihazları açıp kapatabilir ve çok daha fazla işleve sahip olabilirsiniz.

VE.Direct portu bulunan akıllı olmayan cihazlar da Victron Connect ile akıllı hale getirilebilir. VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Sisteminizi uzaktan izleyip kontrol etmek de mümkündür. VictronConnect-Remote işlevselliği, VE.Direct arayüzüne sahip Victron ürünlerine VRM online portalı üzerinden bir GX ürünüyle uzaktan erişilebilmesini sağlar. Bu güçlü özellik, VictronConnect uygulaması üzerinden ürün yapılandırma ve izleme süreçlerinin neredeyse dünyanın her yerinden eksiksiz olarak gerçekleştirilmesine olanak tanır. Kullanıcı arayüzü, ürünlere yerel olarak Bluetooth ya da kablolu bir VE.Direct-USB arayüzü kullanarak bağlandığınızda karşılaştığınız arayüzle benzerdir.

VictronConnect uygulamasının neler yapabildiğini inceleyin GX cihazlarımıza göz atın
Sistem özellikleri
Kurşun-asit servis aküsüyle çalışan, konforlu bir kamyon için tavsiyemizi inceleyin.

Bu detaylı tabloyu ve bölümün tamamını düzgün şekilde görüntülemek için modern bir tarayıcı kullanın.

Beklenen güç tüketicileri:
DC:
Domestic CoolMatic CD 20: 480 W (40 W/sa, 12 sa/gün için)

AC:
Kahve makinesi: 500 W (1000 W/sa, 30 dk/gün için)
Mikrodalga: 75 W (900 W/sa, 12 dk/gün için)
Dizüstü bilgisayar şarj cihazı: 240 W (80 W/sa, 3 saat/gün için)
Günlük enerji tüketimi AC:
890 Wh
Günlük enerji tüketimi DC:
480 Wh
AC pik güç gereksinimi:
1200 W
Maks. enerji tüketimi:
1980 W
Tersine çevirme
Inverter
24/1200 VE.Direct invertör
VE.Direct Bluetooth modülü eklendiğinde VictronConnect ile çalışır.
Depolama
Service battery:
2 adet 12 Volt Deep Cycle AGM 165 Ah
Akü koruması:
BatteryProtect 100 A
Aküyü aşırı deşarjdan korur. Ücretsiz VictronConnect uygulaması ile çalışır.
Üretim
Servis aküsünü geleneksel motor alternatörüyle şarj etme (buradan açıklamaya göz atın)
Akıllı olmayan alternatör:
130 Amper*
* Üreticinin veri sayfasına bakın
Kurşun-asit şarj eden alternatör:
Cyrix-ct 12/24-230
Kıyı gücü şarjı:
Blue Smart IP22 Şarj Cihazı 12/30 (3)
Ücretsiz VictronConnect uygulaması ile çalışır.
İzleme
Akü monitörü:
SmartShunt akü monitörü 500 A veya
BMV 712
Ücretsiz VictronConnect uygulaması ile çalışır.
Uzatmalar
Dongle:
VE.Direct to Bluetooth Smart güvenlik cihazı
Bu Bluetooth güvenlik cihazıyla VE.Direct invertörü izleyin ve yapılandırın.
Tüm listeyi göster Aşağı yönlü açılır menü oku
Tüm listeyi göster Aşağı yönlü açılır menü oku

Neden Victron Energy?

İşinize yönelik doğru ürünler

Her zaman yolda olduğunuz için size yıllar boyu güç sağlayacak güvenilir ve maliyet açısından etkin çözümler istersiniz. İhtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan ve teknik özelliklerine uyarak sizi yarı yolda bırakmayan güç kaynaklarını seçebilmeniz önemlidir. Victron Energy performans vaatlerini her durumda karşılayan geniş bir modüler bağlantılı ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimiz, güçle ilgili zorlukların inovasyonla üstesinden gelinmesini sağlayan 45 yıllık uzmanlığın getirdiği teknik bilgi birikiminden güç alıyor.

45 yıllık Victron Energy simgesi
Lityum akü

Neden Victron Energy?

Her zaman işlevsel. Her zaman hazır.

Sağlam sistemlerimizin eşsiz derecede güvenilirlik sağladığı tekrar tekrar kanıtlanmıştır. Ambulanslara yönelik güç tedariki ekipmanları sağlama alanında dünya liderliğimiz bunun göstergesidir. Bu, 40 yıldan uzun süredir üretim amaçlarını tam olarak karşılamaya devam eden Victron Energy invertörleri hakkındaki sayısız hikayeden de anlaşılabilir.

Ambulans

Neden Victron Energy?

Güvenilirlik, uzun servis ömrü döngülerini destekler

Güç tedariki yatırımına ilişkin kararlar alırken sadece fiyata dayalı hesaplar aldatıcı olabilir. Ürünlerin performans ve beklenen ürün ömrü döngüsü de eşit derecede önemlidir. İyi haber şu ki Victron Energy ekipmanları hem performans hem de beklenen ürün ömrü (tasarımına uygun kullanıldığında) açısından teknik özelliklerine uygundur. 5 yıllık garantimiz ve adil ve hızlı onarım politikalarımız, yatırımlarınızın koruma altında olduğu ve çoğu durumda sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelir.

yıl garanti
Müşteriye VictronConnect uygulamasını gösteren Victron profesyoneli

Neden Victron Energy?

Profesyonel zorluklar mı? Bize güvenebilirsiniz.

Araçlarınızın elektronik aletlerini çalıştırma şekliniz ya da işinizde kullandığınız araç takımı ne olursa olsun Victron Energy, dahiyane fikirlerinizi hayata geçirmek için pazardaki en geniş güç tedariki ekipmanı serilerinden birine sahiptir. Her türlü ihtiyaca yönelik hizmet sunan tek bir markayla çalışmanın avantajı, yükseltmeler ya da oluşabilecek her türlü nadir sorunun çözümü için tek bir irtibat noktasına sahip olmaktır. Küresel Victron Energy Profesyonelleri ağımız, 45 yıllık problem çözme tecrübesine sahiptir. Önünüzdeki engelleri yıllar boyu sizi memnun edecek ve yatırımlarınızı güvende tutacak sağlam çözümlere dönüştürebilirler.

Victron profesyoneli, bir arabanın arkasında Victron ekipmanlarının yanında duruyor

Neden Victron Energy?

Profesyonel Araçlar
teknik bilgi birikiminden güç alır

Tipik otomotiv zorluklarını nasıl çözdüğümüzü inceleyin
Motorlu
Ok simgesi
Profesyonel araçlarla ilgili teknik bilgi birikimimizi inceleyin

Tarayıcınız bu bölümü düzgün şekilde görüntülemek için gereken son teknolojileri desteklemiyor. Modern bir tarayıcı kullanın.

Smart BMS CL 12/100

Her türlü alternatörü Akıllı Lityum akülerle güvenle birleştirin.

Popüler araç sistemi şemalarından örneklere göz atın
Kitapçığımızı indirin
İndirme simgesi
Detaylı karşılaştırma

Uzman görüşü: Lityum aküler mi yoksa AGM aküler mi?

Daha fazlasını göster Carret icon
DC-DC Şarj Cihazı

Orion-TR Smart ile şarj olan profesyonel servis aküsü.

Victron Professional

Otomotiv alanındaki bir sonraki web seminerine veya eğitime kaydolun.

Broşürümüzü indirin

Tüm Profesyonel Araçlar ürünlerimize ve daha fazla yapılandırmaya göz atın.

Victron connect

VictronConnect uygulamamızla gerçek zamanlı içgörü ve tam kontrol

İş ortaklarımızdan çözüm örnekleri

Blogumuzu ziyaret edin

Yerel bayinizi bulun

Yerel Victron Profesyonellerinden oluşan köklü küresel ağımız, karşılaştığınız güçlüklere yönelik ideal çözümü bulmanıza yardımcı olmaya hazırdır.

Dünya çapında yaygın servis ağımıza güvenin

Victron olarak müşterilerimize hızlı ve yetkin bir şekilde servis ve destek sağlanmasına çok önem veriyoruz. Bu doğrultuda, Victron Profesyonellerinden oluşan küresel ağımız en yüksek düzeyde teknik bilgi birikimine sahiptir ve onarımları en hızlı şekilde gerçekleştirmek için çalışır.

Bu sayede, hedefiniz neresi olursa olsun, yolculuğunuza başlayabilir veya devam edebilirsiniz.