Saha testi: PV Modülleri

Tekli, Çoklu, PERC ve İkili PV Modüller arasında gerçek verilere dayalı karşılaştırma.

Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
E
Toplam güneş enerjisi verimi: --
W
Romanya
--
--
Kurulum tarihi: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Işınım

* Bu bir saha testidir ve sonuçlar bu konumda bu kuruluma özeldir. Çevresel etkilere göre sonuçlar farklı olabileceği için lütfen kendi durumunuza en uygun çözüm için araştırma yapın.

Sonuçların sıfırlandığı 27/03/2023 itibarıyla toplam güneş enerjisi üretimi:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
PERC: 9471 kWh
PERC-doğu: 1970 kWh
PERC-batı: 1730 kWh

Servis kamyoneti

Her zaman aksiyona hazır.

İş ayağınıza gelmiyorsa iş yerini işin olduğu yere götürebilirsiniz. Uygun bir servis kamyoneti her zaman aksiyona hazırdır. 230 V ile çalıştırılan kablosuz araç aküleri tam olarak şarj edilir ve tabletiniz ve yazıcınız, ofis işlerini vakit kaybetmeksizin halletmeye hazırdır. 12 V ile çalışan kabin ışıkları günün her saati çalışabilmenizi sağlar.

Mükemmel bir hizmet sunmak için ciddi oranda yetenek gerekebilir fakat çok büyük ölçekli elektrik enerjisi şart değildir. Dolayısıyla geniş kapsamlı etkili güç çözümlerimiz, küçük ve daha standart kurulumlar için mükemmel seçeneklerdir. Küçük ünitelerimiz de tıpkı daha büyük modellerimiz gibi aynı profesyonel kalitede üretilmiştir: Profesyonellerin Tercihi.

Servis

gücü

Victron Energy modüler sistem bileşenleri, ihtiyaçlarınıza tam olarak uygun eksiksiz bir sistem kurmanızı sağlar. Bazı seçenekler günlük enerji tüketimi ve gerekli pik güç hesaplandıktan sonra ortaya çıksa da diğerleri için biraz daha değerlendirme yapmak gerekebilir.

Günlük enerji tüketimi

350 Wh

Pik güç gereksinimi

200W

Bu örnekte

Günlük enerji tüketimi, tüm tüketicilerin tüketim miktarlarının toplamı X günde ne kadar süre kullanılacakları şeklinde hesaplanır. Gerekli pik gücü hesaplamak için tüketicilerin eş zamanlı kullandığı tüm Watt değerlerini ekleyin.

Tartışmasız tercihler

Sistem Tasarımı

Faktörleri

Aşağıda ana tasarım faktörlerinden bazılarının açıklamalarını bulabilirsiniz. Mühendislerimizin önerileri için sorulara tıklayın

 • 01

  Hangi (ölçüdeki) invertör güvenilir ve kompakt bir çözümdür?

  Profesyonel işler için geliştirilen invertör serisi, kıyı elektriği ile şarja gerek duyulmayan sistemler için maliyet açısından mükemmel etkinlikte bir çözümdür. Pure Sine Wave teknolojisi, bilgisayarlar gibi hassas elektronik aletlere güvenle güç sağlar. Yüksek pik güç derecesi, güçlü araçlardan yüksek başlatma akımı alımına olanak sağladığından her türlü yüke sorun yaşamadan güç sağlayabilirsiniz. İnvertörlerin geniş ürün yelpazesinde bulunan çok sayıda küçük model sayesinde sisteminizin düşük (pik) güç gereksinimlerine en uygun invertörü kolayca bulabilirsiniz.
  İnvertörler, 12 VDC gücü 230 VAC güce dönüştürür. İnvertörler, ortalama AC yükü sürekli olarak karşılayacak büyüklükte ve eş zamanlı AC yüklerin beklenen pik elektrik akımına uygun olmalıdır. Tüm invertörlerimize göz atın

  Profesyonellerin tercihi

  İnverter VE.Direct 375/12: Yüklerin beklenen 200 W’lık pik gücü için bu modelin 700 W’lık maksimum pik gücü fazlasıyla yeterlidir. Gelecekteki ihtiyaçlara da yer kalır. Pek çok kamyonet 12 V sistemlere dayalıdır. Servis aküsünün de 12 V değerinde tutulması tavsiye edilir.
  Yüksek günlük enerji tüketimi yapan ya da daha az “motor çalışma süresi” gerektiren sistemler, bütünüyle alternatör şarjından beslenemezler ve bu yüzden özellikle tam şarjın lityum akülere göre daha uzun sürdüğü kurşun-asit servis aküleri kullanılırken kıyı gücünden şarj desteği (bir gece boyunca) almak gerekebilir. Bu noktada MultiPlus İnvertör/Şarj Cihazı kombinasyonu daha iyi bir tercihtir.
 • 02

  Lityum ya da Kurşun-asit ev aküsü hangi ölçüde olmalıdır?

  Victron Energy, servis aküsü için çok sayıda seçenek sunsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir. Akü teknolojisi tercihi aynı zamanda akülere doğrudan dahil edilen (ya da aküleri yönetmek için dahil edilen) diğer sistem bileşenleri için farklı sonuçlara yol açar.

  Genel olarak, günlük güç ihtiyacı çok yoğun olduğunda, süper hızlı şarj gerektiğinde ya da ağırlık veya alan sınırlamaları olduğunda lityum kullanın. Lityum aynı zamanda daha düşük bir döngü başına maliyete sahiptir. Kurşun-asit akünün daha düşük bir başlangıç maliyeti vardır ve bu aküler düzenli, daha az gerekliliği olan güç profilleri için ve ağırlık ve alan problemi olmadığında mükemmel bir seçimdir. Yukarıdaki bilgiler, akü geliştirmeye ilişkin 45 yıllık teknik bilgi birikimimizin çok kısa bir özetidir. Daha fazla bilgi için ayrıntılı incelemelerimize başvurun.

  Victron Energy, titizlikle test edilmiş, yüksek performans karakteristiklerine sahip istisnai kalitede aküler sunar. Veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız. Kapsamlı akü ürün yelpazemiz
  Seçenekler, seçenekler... Lityum mu kurşun-asit mi?

  Profesyonellerin tercihi

  12 Volt Deep Cycle AGM 90 Ah. 12 Volt Deep Cycle AGM 90 Ah akü, yüklere problemsiz güç vermek için günde 576 Wh enerji sağlayabilir. Lityuma kıyasla akülerin şarjı daha yavaş olacaktır. 18 Amper DC-DC şarj cihazı, akıllı alternatöre bağlıdır ve %50 deşarj olmuş bir servis aküsünü 5-7 saat içinde şarj eder. Günlük motor çalışma süresi akünün tam şarj olmasına izin vermediğinde, gece boyunca kıyı gücünden şarj için Blue Smart IP22 Şarj Cihazı 12/30 kullanın.

  Lityum 12,8 V Smart 60 Ah. Bu aşırı kompakt ve hafif kutu, 768 Wh’lik çarpıcı düzeyde bir enerjiyle doludur. Bu miktar, yaşam döngüsü sebepleriyle %20’sini yedekte tutmak gerektiğinde bile beklenen 350 Wh’lik yükleri beslemeye fazlasıyla yeterlidir. Sınırlı şekli ve ağırlığı sebebiyle tüm alan çalışma alanı olarak ayrılabilir. Lityumun hızlı şarj özellikleri sayesinde, akü sadece 1 saat içerisinde motor alternatörü tarafından tam şarj edilebilir (motorun 90 Amperlik alternatörü, ±%50’lik anma kapasitesiyle hesaplandığında saatte 45 Amper ile güvenle şarj edecektir).
  Aküleri ölçeklendirmekle ilgili temel bir kural olarak %50 güvenli deşarj kapasiteleri nedeniyle kurşun-asit aküler için günlük enerji tüketimini 2 ile çarpıyoruz ve Lityum aküler için kabaca %20’sini tutuyoruz. Ürünlerimiz arasından en yakın modeli seçin ve emin olmak için amper değerlerini yuvarlayın.
 • 03

  (Lityum) ev aküleri ile (akıllı) alternatörler ve marş akülerini güvenle birleştirme

  (Akıllı) alternatörler, marş ve servis akülerini (lityum ya da kurşun-asit) çok çeşitli DC-DC şarj cihazlarımız, akü birleştiricilerimiz ya da Smart BMS ürünlerimiz ile birleştirerek tüm engelleri aşın. Çözümlerimiz, özellikle araçlar için tasarlanmıştır ve hem kurşun-asit hem de lityum servis akülerinin akıllı alternatör ya da akülere zarar vermeden uygun şekilde şarj edilmesini sağlarlar.
  Doğru çözüm, diğer faktörlerin yanı sıra, temelde alternatörünüz (akıllı ya da geleneksel) ile servis aküsü tipi (kurşun-asit, lityum) kombinasyonuna göre belirlenir. Yerel bir Victron Energy kurulum uzmanından çekinmeden tavsiye alabilirsiniz. Yerel kurulum uzmanınıza danışın

  Profesyonellerin tercihi

  Kurşun-asit: Orion-Tr 12/12-18: Bu profesyonel “Aküden Aküye” DC-DC şarj cihazı, her boyuttan alternatör (akıllı ya da geleneksel) ve marş aküsünü her tür servis aküsüne güvenle bağlamak için tasarlanmıştır. 12 V - 12 V şarj cihazı, motor çalışırken servis aküsünü saatte 18 Amper ile şarj eder.
  Lityum: Smart BMS CL 12/100: 100 A’ya kadar yüklü Lityum bazlı 12 V güç sistemleri için bu kompakt ve sağlam çözüm kusursuz bir tercihtir. Cihazda bir Akü Yönetim sistemi, Akım Sınırlayıcı ve Akü Birleştirici bir arada bulunur. Bu sayede, Lityum akü uygun şekilde ve hızla yönetilir ve şarj edilir. Alternatörün aşırı ısınmasını ya da erken yıpranmasını önlemek için şarj akımını alternatör çıkış spesifikasyonlarındaki güvenli aralıkla sınırlar. Servis ve marş aküsü de güvenle birleştirilir. Cihaz, VictronConnect uygulaması ile çalışır.
  Her iki durumda da ayrı bir BatteryProtect 100 A ürünü, maksimum beklenen yük akımına göre ölçeklendirilmiş servis aküsünü (DC) yüklerin aşırı deşarjına karşı korur.

Profesyonel zorluklar mı yaşıyorsunuz?
Yerel Victron Energy Profesyonelinize danışın.

Her bileşen için seçenek sayısı oldukça kapsamlıdır. Bu nedenle Victron Energy Profesyonellerini ihtiyaçlarınıza sağlam çözümler bulacak şekilde eğitiyoruz. Her zaman doğru çözümü tavsiye etmek üzere büyük bir sorumluluk taşıyorlar (bu kimi zaman müşterilerin en başta düşündüklerinin tam aksi yönünde olsa da). Sizi memnun etmek ve yatırımlarınızı uzun yıllar boyunca güvende tutmak için her türlü çaba gösteriliyor.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Victron Profesyoneli, Victron ekipmanıyla bir arabanın yanında duruyor

Tarayıcınız son teknolojileri desteklemiyor. Bu bölümü düzgün görüntülemek için modern bir tarayıcı kullanın.

Sistem şeması

Lityum ve kurşun-asit akü bazlı bir sistem için

Sistem tasarımı faktörleri sağlam bir sisteme nasıl dönüştürülür?

Ana akü
Yükleniyor

AC cihazlar (tek fazlı)

Evde ya da iş yerinde görmeyi umacağınız her “ev” aleti ya da “ağır hizmet aracı” bağımsız enerji sistemlerinde de bulunabilir. Tüm bu cihazların çalışması için Alternatif Akım (230 V ya da 110 V) gerekir.

Bilgisayarlar gibi bazı cihazlar, tersine çevrilmiş gücün kalitesine karşı hassas olabilirler (yetersiz kıyı ya da jeneratör AC giriş gücü bu kaliteyi olumsuz yönde etkileyebilir). Motorla çalışan ya da ısı üreten ekipmanlar yüksek bir çalıştırma akımına ihtiyaç duyabilirler. Tüm invertörlerimiz, AC giriş kalitesi iyi değilken bile tam sinüs dalgası üreterek hassas yüklerin çalıştırılmasını ve en ağır yüklerin ya da temelde her türlü yükün sorunsuz çalıştırılması için genellikle invertörlerin anma kapasitesinin 2 misli büyüklüğünde bir pik güç elde etmesini sağlar.

AC cihaz örnekleri:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of.

Alternatörler

Araçlar ve tekneler hareket etmek için güç üreten ve aynı zamanda alternatörler aracılığıyla elektrik enerjisi üreten motorlarla donatılır. Alternatörler, mekanik enerjiden doğru akım (DC) ile elektrik enerjisi üretir. Bu enerji, akü grubunda enerji depolamak ya da doğrudan DC ekipmanına güç sağlamak için kullanılır.

Küçük motorların genellikle küçük, büyük motorların ise büyük alternatörleri vardır. Bazen çıkış gücünü artırmak için (ekstra) yüksek çıkışlı alternatörlerle de donatılabilirler. Özellikle Euro 4/5 motorlu araçlar akıllı alternatörler (değişken voltaj) sayesinde araç çalıştırma koşullarına göre çıkışı kontrol ederler. Bu nedenle ikincil bir akü sistemini kullanılabilir bir düzeye kadar şarj etmekte başarısızdırlar. Lityum servis aküleri, muhtemelen aşırı ısınma ya da erken yıpranmaya karşı korunması gereken motor alternatörüne ağır bir yük bindirebilir.

Motorunuzun alternatörü ya da servis aküsü türünüz ne olursa olsun, Victron Energy akıllı alternatör ya da akülere zarar vermeksizin her alternatörü her türlü akü grubuna güvenle bağlayan çok sayıda çözüm sunar. Lütfen daha fazla bilgi için veri sayfalarımıza bakın. Ayrıca, alternatörünüzün ne kadar çıkış sağlayabileceğini görmek için üreticinin belgelerini kontrol edin. Lityum servis grupları ve geleneksel ya da akıllı alternatörlerde, alternatör çıkış performansının %50’sine göre hesaplama yaparak alternatörü aşırı yüklemeye karşı korumanızı tavsiye ederiz.

Tüm DC-DC şarj cihazlarımıza göz atın Tüm Akü Birleştiricilerimize göz atın Tüm (Smart) BMS seçeneklerimize göz atın

Akü Yönetim Sistemleri (BMS)

Battery management systems take excellent care of Lithium batteries, protecting the individual cells of LiFePO4 batteries against over voltage, under voltage and over temperature and will shut down or reduce charging (VE.Bus products only) or disconnect the loads when this occurs.

Victron Energy offers several BMS options, in general the VE.Bus BMS and smallBMS signal separate devices to disconnect the charging (Cyrix-Li, DC-DC chargers) or disconnect the loads (BatteryProtect), the other (Smart) BMS versions are designed for vehicles or boats and offer more ‘all-in one’ functionalities.

Tüm Akü Yönetim Sistemlerimize göz atın

Akü Monitörleri

Akü monitörü, akünüzün “yakıt göstergesi” gibidir. Ne kadar güç harcandığını ve yüklendiğini kaydeder. Akü monitörü şarj durumunu, kalan kapasiteyi ve boşalana kadar kalan süreyi hesaplar. Akü voltajı, akünün ne kadar dolu olduğuna (özellikle de yük altında değilken) ilişkin tam bir gösterge sağlamaz. Bu işi akü monitörü yapar.

Victron Energy akü monitörleri şarj döngüsü sayısı, en derin deşarj, en yüksek voltaj, en düşük voltaj gibi tarihsel verilerin kaydını tutar. Düşük voltaj ya da düşük şarj gibi kritik durumlarda sizi uyarır ve hatta maliyetli akü hasarlarını önlemek için bütün gücü kapatabilir ya da bir jeneratör çalıştırabilir.

Victron, ekranlı ya da ekransız akü monitör seçeneklerine sahiptir. Akıllı versiyonlar ücretsiz VictronConnect uygulamamızdan detaylı verileri izlemenize ve ayarları yapmanıza olanak tanır. Tüm Akü Monitörlerimize göz atın

BatteryProtect

BatteryProtect, önceden ayarlanan seviyenin altına inmeden (tam bir deşarj aküde hasara sebep olabilir) veya güç, motoru çalıştıramayacak kadar azalmadan önce gereksiz yüklerin aküyle olan bağlantısını keser.

Victron Energy BatteryProtect ürününün işlevleri bununla sınırlı değildir. Entegre kapatma gecikmesi özelliği, örneğin bir motor çalıştığında voltajda kısa süreliğine düşüş görülürse önemli elektronik aletlerin yanlışlıkla kapatılmasını önler. Akü yeterli miktarda şarj edildiğinde tüm aletleri otomatik olarak yeniden bağlar.
BatteryProtect, uzaktan kumandası sayesinde BMS veya anahtar aracılığıyla açılıp kapatılabilir. Akıllı versiyonu, VictronConnect uygulaması üzerinden programlanabilir.

BatteryProtect modellerimize göz atın

Şarj cihazları

Battery chargers recharge batteries (DC) when plugged into shore power (AC).
At the same time the Victron Energy battery chargers can also power devices directly.

All Victron Energy battery chargers are developed for professional duty. Our advanced multi step charging algorithms get the best out of your battery, giving the battery the power it needs, maintaining its health, ensuring better performance... and a longer life.

Smart models work with VictronConnect, so you can check the status and configure all settings of your battery charger remotely via Bluetooth. Chargers with different waterproof ratings (IP rating) are also available. Our wide range of models makes it easy to select the right charger, saving you the cost of having to buy a larger one.

Tüm şarj cihazlarımıza göz atın

DC-DC şarj cihazları

DC-DC konvertörler ya da aküden aküye şarj cihazları (dahili şarj algoritması bulunan konvertörler) (akıllı) alternatör ile marş aküsünün şarj işlemi için servis aküsüyle (eşit veya farklı voltajlardaki) birleştirildiği ikili akü sistemlerinde kullanılır. Ayrıca, özel aküleri bulunan bileşenleri (ör. baş pervanesi) şarj etmek ya da servis aküsü grubundan farklı bir voltajı olan bileşenleri çalıştırmak için de kullanılabilirler.

Pek çok DC-DC şarj cihazı 12 V veya 24 V sistemlerde kullanılabilir. Bunlar hem kurşun-asit, hem de lityum akülere uygundur. Bazı DC-DC şarj cihazı modelleri, çıkış akımını artırmak amacıyla paralel bağlanabilir. DC-DC şarj cihazları, Lityum akü gruplarını akıllı alternatörlerden (ve aynı sebeple kurşun-asit akülerden) şarj etmek için kusursuz ve güvenli bir çözümdür.

Lityum aküleri alternatörden şarj etme
Alternatörlerin çoğu lityum akülere doğrudan bağlanamaz. Bir lityum akü, alternatörün sağlayabileceğinden daha fazla akım çekecektir ve bu, alternatöre kalıcı hasar verebilir. Alternatöre zarar vermemek için alternatörün güvenli aralığında kalmanızı sağlayacak bir akım sınırlayıcı kullanılabilir.

Victron bu problemi çözmek için pek çok çözüm önerir ve DC-DC konvertörlerin kullanımı bu çözümlerden biridir:

 • DC-DC converters act as a current limiter between the alternator and the battery: the battery can be safely charged without blowing up the alternator.
 • Victron also offers alternative solutions for dual battery systems powered by alternators. Some (smart) BMS products physically limit the current drawn from the alternator, in other systems, battery combiners might be a solid option. See the datasheets for more info.
DC-DC konvertör serimize göz atın

DC Elektronik Aletler

DC ekipmanı, doğrudan akü grubundan alınan güçle çalışmak için tasarlanmıştır (Doğrudan Akım). Özellikle araçlar ve teknelerde (pek çok) DC ekipmanı (kontrol panelleri, ışıklar, seyir ekipmanı, otomatik pilot, derinlik ölçer vb.) bulunabilir.

Şebekeden bağımsız, 12 V ışıklarla donatılmış bazı küçük sistemler (TV’ler ya da buzdolapları) sadece DC ile çalıştırılabilir. Daha büyük sistemler, AC ve DC tüketicileri birleştirebilir.

Her durumda, aküyü aşırı deşarja karşı korumak önemlidir. Victron bunun için “BatteryProtect” ürününü sunar.

İnvertörler

İnvertörler, akülerden gelen DC gücü AC güce dönüştürerek her türlü 230 V’lik (ya da başka pazarlarda 110 V) cihaza ya da ağır hizmet aracına güvenle güç sağlarlar.

Tüm Victron Energy invertörleri profesyonel işler için geliştirilmiştir ve en zorlu koşullarda dahi aşırı dirençli olmalarıyla bilinirler. Entegre Pure Sine Wave teknolojisi, bilgisayarlar gibi hassas elektronik aletlere güvenle güç sağlar. Yüksek pik güç dereceleri, ağır hizmet araçlarından gelen yüksek başlatma akımı alımına olanak sağladığından her türlü yüke sorun yaşamadan güç sağlayabilirsiniz. Yüksek verimlilikleri ve aşırı düşük öz tüketimleri, enerji kayıplarını telafi etmek üzere geniş marjlar hesaplamak zorunda kalmadan, depolanan enerjinin tüketicileri etkili bir şekilde çalıştırmak için kullanılabilmesini sağlar.

Geniş modeller, endüstriyel aletleri çalıştırabilir ve Paralel ya da 3 fazlı çalıştırma ile neredeyse sınırsız güç sağlanabilir. Diğer modeller, kıyı ya da jeneratör AC kaynakları kullanılarak şarj etmek gerektiğinde kullanılabilen entegre şarj cihazlarıyla (İnvertör/şarj cihazları) sağlanır. İhtiyacınız ne olursa olsun, geniş ürün yelpazemiz uygulamanız için doğru invertörü seçmeyi kolaylaştırarak sizi daha büyük bir invertör alma masrafından kurtarır.

Tüm invertörlerimize göz atın Tüm invertörlerimize / şarj cihazlarımıza göz atın

Servis Aküleri

Servis aküsü, sistem tüketicileri için güç depolayarak özellikle giriş gücü kaynaklarının (tamamen) mevcut olmadığı durumlarda otonom güç sağlar.

Victron Energy, çeşitli akü teknolojileri sunar. Bunların tamamı, en zorlu koşullarda profesyonel performans, güvenilirlik ve uzun servis ömrü sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünler dünya genelinde geçerli 2 yıllık garantiyle sunulur ve veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız.

Tercih edilebilecek birden fazla teknoloji olsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir.

 • Şu durumlarda Kurşun-Asit aküleri tercih edin:
 • Ara sıra kullanım
 • Düşük satın alma maliyeti
 • Ağırlık ve alan, sorun olmadığında
 • Normal şarj
 • Şu durumlarda Lityum aküleri tercih edin:
 • Günlük kullanım
 • Düşük döngü başına maliyet
 • Ağırlık ve alan, sorun olduğunda
 • Hızlı şarj

Servis Aküleri

Servis aküsü, sistem tüketicileri için güç depolayarak özellikle giriş gücü kaynaklarının (tamamen) mevcut olmadığı durumlarda otonom güç sağlar.

Victron Energy, çeşitli akü teknolojileri sunar. Bunların tamamı, en zorlu koşullarda profesyonel performans, güvenilirlik ve uzun servis ömrü sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünler dünya genelinde geçerli 2 yıllık garantiyle sunulur ve veri sayfalarımız, performans ve beklenen ürün ömrü hakkında açık ve net bir görünüm sunmaktadır; sonradan hiçbir yatırım sürpriziyle karşılaşmazsınız.

Tercih edilebilecek birden fazla teknoloji olsa da kurşun-asit ile lityum aküler ana seçeneklerdir. Seçim, temelde performans, döngü başına maliyet ve fiziksel özellikler (boyut/ağırlık) ile ilgili beklentilere dayalı olarak değişecektir.

 • Şu durumlarda Kurşun-Asit aküleri tercih edin:
 • Ara sıra kullanım
 • Düşük satın alma maliyeti
 • Ağırlık ve alan, sorun olmadığında
 • Normal şarj
 • Şu durumlarda Lityum aküleri tercih edin:
 • Günlük kullanım
 • Düşük döngü başına maliyet
 • Ağırlık ve alan, sorun olduğunda
 • Hızlı şarj

Güneş Enerjisi Kullanan Şarj Cihazları

Güneş enerjisi kullanan şarj cihazları güneş panellerinden topladıkları gücü akülerinizde depolar. En son ve en hızlı teknolojiyi kullanan güneş enerjili şarj cihazlarımız, bu enerji hasadını en üst seviyeye çıkararak olası en kısa süre içinde akıllı bir şekilde akülerin tam şarja ulaşmasını sağlar ve aynı anda akülerin sağlığını korur, daha iyi performans ve daha uzun ömür elde eder.

Çoğu durumda, güneş panellerindeki ışın yoğunluğu sürekli değişerek panellerin performansını etkiler. Victron Energy güneş enerjisi kontrol birimleri, panellerinize yansıyan enerjiden %30’a kadar daha fazla faydalanmak için ultra hızlı maksimum güç noktası izleme özelliğini kullanır.

Akıllı modeller, ücretsiz VictronConnect uygulaması üzerinden güneş enerjisi hasadının izlenmesini ve analiz edilmesini sağlar. Diğer bağlantı seçenekleri, VRM portalımız üzerinden uzaktan bağlantı olanağı tanır. Daha küçük modellerde bulunan akıllı yük çıkışı, akülerin “boşalmasından” kaynaklanan hasarı önler. Daha büyük sistemler için güneş enerjisi kullanan şarj cihazları senkronize edilerek tek bir büyük ve çok etkili şarj cihazı işlevi görebilirler.

Güneş panellerini ölçeklendirmek ve bir MPPT şarj cihazı seçmek için Güneş Enerjisi Hesaplayıcımıza göz atın

Güneş panelleri

Güneş panelleri, güneş ışığından enerji alır ve bu enerjiyi sistemin akü grubunda depolayan bir solar şarj kontrol birimine iletir. Sisteminize güneş panelleri ekleyerek, şebekeden bağımsız bedava enerji elde edebilir ve gürültülü, yakıt tüketen ve bakım gerektiren ağır jeneratörlerin kullanımını azaltma ya da tamamen ortadan kaldırma şansı elde edebilirsiniz.

Victron Energy, solar spektrum genelinde istisnai oranda düşük ışık performansı ve yüksek ışık hassasiyetine sahip oldukları için her türlü sisteme yönelik kusursuz seçenekler olan verimli güneş panellerinden oluşan bir ürün yelpazesi sunar. Victron Energy güneş panelleri, en katı güvenlik gerekliliklerini karşılar ve sunulan sınırlı garanti sayesinde bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Tüm güneş panellerimize göz atın

Marş Aküleri

Motorlarınızı çalıştırmak için marş aküleri gerekir. Bu aküler, büyük bir deşarj akımını kaldıracak şekilde tasarlanır ve servis akülerine göre farklı bir teknolojiye sahiptir. Marş akülerinin kazara boşalmasını önlemek için bu akülerin her zaman servis akülerinden izole edilmesi gerekir. Victron Energy, farklı sistem türleri için çeşitli çözümler önerir.

Victron Energy, çeşitli Akü Birleştiricileri sunar. Marş ve servis aküsünü güvenle bağlamaya ilişkin daha kapsamlı yollar da mevcuttur. Örneğin, bir Akü Birleştirici ile bir BMS, hepsi bir arada Smart BMS ürünleri ya da DC-DC şarj cihazları bağlanabilir. Bu seçenekler arasında özellikle kontrolsüz alternatörlerin aşırı ısınmasını ve Lityum akülerin aşırı şarj (deşarj) olmasını önlemek amacıyla daha fazla kontrol ve yapılandırma seçenekleri bulunabilir.

Tüm Akü Birleştiricilerimize göz atın Tüm DC-DC şarj cihazlarımıza göz atın Tüm (Smart) BMS seçeneklerimize göz atın

VictronConnect

Tüm Victron Energy akıllı ürünlerini dilediğiniz gibi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bluetooth üzerinden VictronConnect uygulamasına bağlanarak sisteminizin performans verilerine doğrudan erişebilirsiniz. Ayrıca, ayarları kolayca değiştirebilir, cihazları açıp kapatabilir ve çok daha fazla işleve sahip olabilirsiniz.

VE.Direct portu bulunan akıllı olmayan cihazlar da Victron Connect ile akıllı hale getirilebilir. VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Sisteminizi uzaktan izleyip kontrol etmek de mümkündür. VictronConnect-Remote işlevselliği, VE.Direct arayüzüne sahip Victron ürünlerine VRM online portalı üzerinden bir GX ürünüyle uzaktan erişilebilmesini sağlar. Bu güçlü özellik, VictronConnect uygulaması üzerinden ürün yapılandırma ve izleme süreçlerinin neredeyse dünyanın her yerinden eksiksiz olarak gerçekleştirilmesine olanak tanır. Kullanıcı arayüzü, ürünlere yerel olarak Bluetooth ya da kablolu bir VE.Direct-USB arayüzü kullanarak bağlandığınızda karşılaştığınız arayüzle benzerdir.

VictronConnect uygulamasının neler yapabildiğini inceleyin GX cihazlarımıza göz atın
Sistem özellikleri
Güç profili bir sisteme nasıl dönüştürülür? Mobil servis profesyonelleri için hem Lityum hem de Kurşun-asit akü bazlı sistemlerde etkili ve maliyet açısından etkin hafif bir güç çözümüne yönelik önerimiz şöyledir:

Bu detaylı tabloyu ve bölümün tamamını düzgün şekilde görüntülemek için modern bir tarayıcı kullanın.

Enerji tüketimi
Beklenen güç tüketicileri
±3 kablosuz araç aküsünü yeniden şarj etme
Küçük mobil ofislere güç sağlama (dizüstü bilgisayar/yazıcı/akıllı telefon)
Kabin ışıkları (LED)
Gerekli günlük enerji tüketimi:
350 Wh
Gerekli pik güç:
200 W
Sistem pik kapasitesi:
700W
Maks. enerji tüketimi Kurşun-asit:
540W
Maks. enerji tüketimi Lityum:
768W
Tersine çevirme
Inverter
Victron İnvertör 12/350
Depolama
Service battery:
90 Ah 12 V AGM veya
Lityum: 12,8 V / 60 Ah
Akü koruması:
BatteryProtect 100 A
Aküyü aşırı deşarjdan korur. Hem kurşun-asit hem de lityum akülü sistemlerde kullanım
Üretim
Motor alternatöründen şarj etme (açıklamaya buradan göz atın)
Alternatör çıkışı:
70-90 Amper*
Güvenli çıkış %50
* Teknik özellikler için üreticinin veri sayfasına bakın.
Kurşun-asit şarjı:
Orion-Tr 12/12-18* veya
Cyrix-ct 120 A**
* Veya akıllı versiyon
** Cyrix akıllı alternatörlerle çalışmaz.
Lityum kullanımı için:
Smart BMS CL 12/100
Maks. 40 Amper ile sigortalı, Lityum aküyü 30 Amper ile şarj eder, %50 deşarj olmuş bir aküyü ±1 saatte tamamen şarj eder.
Artı kutba eklendiği için DC yüklerini yalıtmaya gerek yoktur.
İzleme
Akü monitörü:
SmartShunt akü monitörü 500 A
Uzatmalar
Battery charger:
Blue Smart IP22 Şarj Cihazı 12/30
Motorun alternatöründen <2 saat günlük şarj durumunda kıyı gücü şarjı ya da güneş enerjisi şarjı ile destekleyin.
Güneş paneli:
BlueSolar Panel: : ±100 W
Solar şarj kontrol birimi:
Smart MPPT 75/15
Tüm listeyi göster Aşağı yönlü açılır menü oku
Tüm listeyi göster Aşağı yönlü açılır menü oku

Neden Victron Energy?

İşinize yönelik doğru ürünler

Her zaman yolda olduğunuz için size yıllar boyu güç sağlayacak güvenilir ve maliyet açısından etkin çözümler istersiniz. İhtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan ve teknik özelliklerine uyarak sizi yarı yolda bırakmayan güç kaynaklarını seçebilmeniz önemlidir. Victron Energy performans vaatlerini her durumda karşılayan geniş bir modüler bağlantılı ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimiz, güçle ilgili zorlukların inovasyonla üstesinden gelinmesini sağlayan 45 yıllık uzmanlığın getirdiği teknik bilgi birikiminden güç alıyor.

45 yıllık Victron Energy simgesi
Lityum akü

Neden Victron Energy?

Her zaman işlevsel. Her zaman hazır.

Sağlam sistemlerimizin eşsiz derecede güvenilirlik sağladığı tekrar tekrar kanıtlanmıştır. Ambulanslara yönelik güç tedariki ekipmanları sağlama alanında dünya liderliğimiz bunun göstergesidir. Bu, 40 yıldan uzun süredir üretim amaçlarını tam olarak karşılamaya devam eden Victron Energy invertörleri hakkındaki sayısız hikayeden de anlaşılabilir.

Ambulans

Neden Victron Energy?

Güvenilirlik, uzun servis ömrü döngülerini destekler

Güç tedariki yatırımına ilişkin kararlar alırken sadece fiyata dayalı hesaplar aldatıcı olabilir. Ürünlerin performans ve beklenen ürün ömrü döngüsü de eşit derecede önemlidir. İyi haber şu ki Victron Energy ekipmanları hem performans hem de beklenen ürün ömrü (tasarımına uygun kullanıldığında) açısından teknik özelliklerine uygundur. 5 yıllık garantimiz ve adil ve hızlı onarım politikalarımız, yatırımlarınızın koruma altında olduğu ve çoğu durumda sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelir.

yıl garanti
Müşteriye VictronConnect uygulamasını gösteren Victron profesyoneli

Neden Victron Energy?

Profesyonel zorluklar mı? Bize güvenebilirsiniz.

Araçlarınızın elektronik aletlerini çalıştırma şekliniz ya da işinizde kullandığınız araç takımı ne olursa olsun Victron Energy, dahiyane fikirlerinizi hayata geçirmek için pazardaki en geniş güç tedariki ekipmanı serilerinden birine sahiptir. Her türlü ihtiyaca yönelik hizmet sunan tek bir markayla çalışmanın avantajı, yükseltmeler ya da oluşabilecek her türlü nadir sorunun çözümü için tek bir irtibat noktasına sahip olmaktır. Küresel Victron Energy Profesyonelleri ağımız, 45 yıllık problem çözme tecrübesine sahiptir. Önünüzdeki engelleri yıllar boyu sizi memnun edecek ve yatırımlarınızı güvende tutacak sağlam çözümlere dönüştürebilirler.

Victron profesyoneli, bir arabanın arkasında Victron ekipmanlarının yanında duruyor

Neden Victron Energy?

Profesyonel Araçlar
teknik bilgi birikiminden güç alır

Tipik otomotiv zorluklarını nasıl çözdüğümüzü inceleyin
Motorlu
Ok simgesi
Profesyonel araçlarla ilgili teknik bilgi birikimimizi inceleyin

Tarayıcınız bu bölümü düzgün şekilde görüntülemek için gereken son teknolojileri desteklemiyor. Modern bir tarayıcı kullanın.

Smart BMS CL 12/100

Her türlü alternatörü Akıllı Lityum akülerle güvenle birleştirin.

Popüler araç sistemi şemalarından örneklere göz atın
Kitapçığımızı indirin
İndirme simgesi
Detaylı karşılaştırma

Uzman görüşü: Lityum aküler mi yoksa AGM aküler mi?

Daha fazlasını göster Carret icon
DC-DC Şarj Cihazı

Orion-TR Smart ile şarj olan profesyonel servis aküsü.

Victron Professional

Otomotiv alanındaki bir sonraki web seminerine veya eğitime kaydolun.

Broşürümüzü indirin

Tüm Profesyonel Araçlar ürünlerimize ve daha fazla yapılandırmaya göz atın.

Victron connect

VictronConnect uygulamamızla gerçek zamanlı içgörü ve tam kontrol

İş ortaklarımızdan çözüm örnekleri

Blogumuzu ziyaret edin

Yerel bayinizi bulun

Yerel Victron Profesyonellerinden oluşan köklü küresel ağımız, karşılaştığınız güçlüklere yönelik ideal çözümü bulmanıza yardımcı olmaya hazırdır.

Dünya çapında yaygın servis ağımıza güvenin

Victron olarak müşterilerimize hızlı ve yetkin bir şekilde servis ve destek sağlanmasına çok önem veriyoruz. Bu doğrultuda, Victron Profesyonellerinden oluşan küresel ağımız en yüksek düzeyde teknik bilgi birikimine sahiptir ve onarımları en hızlı şekilde gerçekleştirmek için çalışır.

Bu sayede, hedefiniz neresi olursa olsun, yolculuğunuza başlayabilir veya devam edebilirsiniz.