field test

PV Modules

A real world comparison between Mono, Poly, PERC and Dual PV Modules.

Realtime data
-- -- local time
Installation date: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Irradiance
Romania
44°17'59.9"N
26°11'29.7"E

Mono

2500Wp --
Total solar yield: --

Split-cell

2500Wp --
Total solar yield: --

Poly

2500Wp --
Total solar yield: --

PERC

2500Wp --
Total solar yield: --

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location, please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

MPPT VE.Can SmartSolar şarj cihazı en son ve en hızlı teknolojiyi kullanarak güneş panelinden elde edilen enerjiyi akü ünitesini optimum düzeyde şarj edebilecek bir enerjiye dönüştürür.

SmartSolar şarj kontrol cihazı ciddi ölçüde bitmiş bir aküyü bile yeniden şarj eder. Hücrelerin kalıcı olarak sülfatlanmaması ve hasar görmemesi kaydıyla 0 Volt'a kadar düşmüş bir akü voltajıyla çalışabilir.

Modeller: 12/24/36/48 Volt

MPPT: Ultra Hızlı Maksimum Güç Noktası İzleme

MPPT VE.Can SmartSolar şarj cihazı 150 veya 250 Volt Voc değerinde bir PV paneline bağlanır ve modele bağlı olarak 70 ila 100A arasında değişen bir akımda 12, 24 veya 48 V’lik akü ünitenizi otomatik olarak saptayıp şarj eder.

Şarj ayarları tamamen programlanabilir özellikte olup ayrıca kurşun-asit ve lityum gibi farklı yapıdaki akülere de uyarlanabilir.

Şarj Cihazınızı Uzaktan Kontrol Edin

MPPT VE.Can SmartSolar şarj cihazı uzaktan kontrol edilebilir ve VictronConnect uygulaması üzerinden Bluetooth kullanılarak yapılandırılabilir. Böylece cihaz kurulumu ve yönetimi sağlanırken aynı zamanda bir bakışta akü voltajı ve akımı, PV voltajı ve akımı ile geçmiş verileri gösteren bir bilgilendirme sunulur.

Papatya Zinciri Ek Birimleri

VE.Can SmartSolar şarj cihazı CAN veri yolu bağlantı noktalarına sahiptir. Bu özelliği sayesinde başka VE.Can SmartSolar şarj cihazları ile iletişim kurulabilir. Ek birimler birbirlerine ayrı birimler arasındaki tek bir RJ45 kablosu üzerinden “papatya zinciri” ile bağlanırlar.

Birbirlerine bağlandıkları zaman her bir VE.Can SmartSolar şarj cihazı kendi şarj aşamasını senkronize eder. Aynı zamanda tek bir kablo üzerinden bir GX takip cihazına verilerini gönderebilirler.

Uzaktan İzleme ve Kontrol

GX cihazı internete bağlı olduğunda Victron Remote Management Portal (VRM) güneş enerjisi şarj cihazınızın tüm gücüne erişilmesini sağlar.

SmartSolar Kontrol Ekranı

VE.Can SmartSolar şarj cihazı da tıpkı diğer MPPT güneş enerjisi şarj cihazlarımız gibi bir VE.Direct portuna sahiptir. Bu port tek bir birim izleme veya sokak lambası kontrolü için kullanılabilir. Uzaktan açma/kapama konektörü lityum akü gibi üçüncü taraf bir cihaz tarafından dışarıdan kontrol edilebilir. İsteğe bağlı olarak takılabilir özelliğe sahip bir LCD ekran/kontrol birimi doğrudan cihaz ekranından canlı veri akışı, kurulum ve yönetim bilgileri sağlar.

VictronConnect

VictronConnect, yerleşik Bluetooth’u bulunan veya bir VE.Direct Bluetooth Smart Dongle’a bağlanan Victron ürünlerine ilişkin canlı durum bilgileri almanızı ve bu ürünleri yapılandırmanızı sağlar.

İndirmeler

Yakınınızdaki bir Victron Energy satıcısını bulun.

Satıcı bul