Saha testi: PV Modülleri

Tekli, Çoklu, PERC ve İkili PV Modüller arasında gerçek verilere dayalı karşılaştırma.

Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
S
Toplam güneş enerjisi verimi: --
E
Toplam güneş enerjisi verimi: --
W
Romanya
--
--
Kurulum tarihi: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Işınım

* Bu bir saha testidir ve sonuçlar bu konumda bu kuruluma özeldir. Çevresel etkilere göre sonuçlar farklı olabileceği için lütfen kendi durumunuza en uygun çözüm için araştırma yapın.

Sonuçların sıfırlandığı 27/03/2023 itibarıyla toplam güneş enerjisi üretimi:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
PERC: 9471 kWh
PERC-doğu: 1970 kWh
PERC-batı: 1730 kWh

VE.Bus BMS ve VE.Bus BMS V2, Victron invertörleri ya da VE.Bus iletişimli invertör/şarj cihazları olan sistemlerde tekli veya çoklu Victron Lithium Battery Smart 12,8 V & 25,6 V (LiFePO4 veya LFP) ile arayüz oluşturmak ve bunları korumak üzere tasarlanan Akü Yönetim Sistemleridir (BMS). Aküleri bireysel hücrelerin aşırı voltajı veya düşük voltajına ve ayrıca aşırı sıcaklık veya düşük sıcaklık koşullarına karşı izler ve korur.

Akü veya akülerin durumuna göre BMS şunları yapar:

  • Düşük voltaj durumuna yaklaşan bir hücre hakkında uyarı vermek için bir ön alarm oluşturur.
  • VE.Bus invertörler veya VE.Bus aracılığıyla invertörler/şarj cihazlarına doğru invert işlemini devreden çıkarır ve düşük voltaj durumundaki bir hücre için “Yük Kesme” aracılığıyla diğer yükleri keser.
  • VE.Bus invertörler veya VE.Bus aracılığıyla invertörler/şarj cihazlarının şarj olmasını engeller ve aşırı voltaj, düşük sıcaklık veya aşırı sıcaklık durumundaki bir hücre için “Şarj Kesme” aracılığıyla diğer şarj cihazlarını keser.
  • Uzaktan açma/kapama terminalleri.
  • VE.Direct ve VE.Can güneş enerjisi cihazlarını bir GX cihazıyla devreden çıkarma becerisi.
  • VE.Bus invertör/şarj cihazının Digital Multi Control, VE.Bus Smart güvenlik cihazı ve/veya bir GX cihazı gibi çoklu cihazlardan kontrolü.
  • Sistem kapanması durumunda bir GX cihazının güç almaya devam etmesine olanak tanıyan yardımcı güç giriş ve çıkış terminalleri.

İndirmeler & Destek

Victron online eğitim

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Online Eğitimimize katılabilirsiniz. Eğitimde bir video, önemli referans kaynaklarına bağlantılar ve bilginizi sınamak için bir sınav yer alır. Eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifika verilir. Online Eğitim için ücretsiz bir Victron Profesyonel hesabına sahip olmalısınız.

Yakınınızdaki Victron Energy bayilerini bulun.

Bayi bul