field test

PV Modules

A real world comparison between Mono, Poly, PERC and Dual PV Modules.

Realtime data
-- -- local time
Installation date: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Irradiance
Romania
44°17'59.9"N
26°11'29.7"E

Mono

2500Wp --
Total solar yield: --

Split-cell

2500Wp --
Total solar yield: --

Poly

2500Wp --
Total solar yield: --

PERC

2500Wp --
Total solar yield: --

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location, please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

CAN-bus Temp. Sensor

CAN-bus Sıc. Sensörü, Buck-Boost DC/DC konvertör ürünleri için bir akü sıcaklık sensörüdür ve Buck-Boost DC/DC konvertörü bir LFP lityum aküye bağlandığında gerekli bir aksesuardır.

Sıcaklık ölçümü, LFP lityum aküler düşük sıcaklıklarda şarj edildiğinde gerekir. Akü sıcaklığı 5 derecenin altına düştükten sonra lityum aküye giden şarj akımı düşürülmeli ve sıcaklık sıfırın altına düşünce şarj akımı durdurulmalıdır.

CAN-bus Sıc. Sensörü bu görevi yerine getirir. Lityum akünün sıcaklığını ölçer ve bunu Buck-Boost DC/DC konvertörüne gönderir. Buck-Boost DC/DC konvertörü, sıcaklık çok düşük seviyelere gerilediğinde şarjı azaltır ya da durdurur.

Buna ek olarak, CAN-bus Sıc. Sensörü bir Multi veya Quattro’daki sıcaklık sensörüne de bağlanarak Multi ya da Quattro’nun akü sıcaklığı çok düşük seviyelere gerilediğinde şarjı azaltmasını ya da durdurmasını sağlar.

İndirmeler

Yakınınızdaki bir Victron Energy satıcısını bulun.

Satıcı bul